Muzeum w podróży - mobilny projekt edukacyjny

Cykl bezpłatnych zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z terenu woj. opolskiego, które z racji zamieszkania w miejscowościach oddalanych od instytucji kultury mają utrudniony do niej dostęp.

Muzeum w podróży plakat

W ramach przedsięwzięcia przygotowywano muzealną ofertę edukacyjną dla dziesięciu placówek oświatowych z terenu naszego województwa, z którymi Muzeum Śląska Opolskiego zawarło umowy partnerskie. Wszystkie działania przeprowadzone zostaną w siedzibach partnerów projektu. Formuła zajęć dostosowana będzie do wieku odbiorców, zaś w ramach każdej lekcji elementy teoretyczne połączone będą z modułami warsztatowymi i grami dydaktycznymi. Uczestnikom zajęć przekazany zostanie także bezpłatny folder edukacyjny z kartami pracy, który wykorzystywany będzie podczas lekcji muzealnych w szkołach (udostępniony zostanie także w wersji elektronicznej na stronie internetowej muzeum).

Inicjatywa ma na celu popularyzację sztuki polskiej oraz lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego wśród dzieci, młodzieży i ich opiekunów oraz członków rodzin, a więc i jednocześnie poszerzenie kręgu odbiorców muzealnej oferty.

Patronat honorowy:

• Marszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Buła
  • Opolski Kurator Oświaty, Michał Siek

Partnerzy projektu:

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Skorogoszczy, powiat brzeski,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Baborowie, powiat głubczycki,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Reńskiej Wsi, powiat kędzierzyńsko-kozielski,
  • Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu, powiat kluczborski,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Racławiczkach, powiat krapkowicki,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju, powiat namysłowski,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach, powiat oleski,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Łambinowicach, powiat nyski,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łączniku, powiat prudnicki,
  • Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy, powiat strzelecki.

Termin wykonania zadania: 01.07.-30.11.2021

logotypy projektu