Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Z zimowego lasu" – warsztaty plastyczno-florystyczne, 16.12.2021, godz.17:00

10 grudnia 2021 Edukacja
Zapraszamy na warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu „Muzeum na zielono” „Z zimowego lasu”

Czy zima sprzyja artystom? W miesiącu rozpoczynającym kalendarzową zimę uwagę poświęcimy przede wszystkim pejzażom ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego, ale także roślinnym dekoracjom inspirowanym tą porą roku. Działania warsztatowe poprzedzi krótka prelekcja na temat obrazów, których motywem przewodnim jest zima (wśród nich prace Jana Cybisa i Krzysztofa Buckiego). Podczas drugiej części zajęć "przeniesiemy się" do zimowego lasu – stworzymy go na zajęciach z materiałów naturalnych, które posłużą nam do wykonania "nieoczywistej" choinki, zielonego dodatku do wnętrz na świąteczny czas.

O cyklu: “Muzeum na zielono” to zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin: rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach - roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. To jednocześnie spotkania, podczas których inspiracji poszukujemy wśród eksponatów ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego, stosujemy także rozmaite techniki plastyczne, artystyczne, rękodzielnicze.

Używamy narzędzi wymagających precyzji, np. sekatorów, noży, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież (12 + ) i osoby dorosłe. Zajęcia odbywają się z zachowaniem obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną.

termin: czwartek, 16.12.2021, godz. 17.00
miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10   
czas trwania zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (10 osób)
bilety warsztatowe: 10 zł od osoby, rezerwacje: Dział Edukacji Muzealnej: tel. 77 44 31 761, (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.), kasa muzealna (tel.77 44 31 754)

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.