Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Muzeum dobrych emocji - oferta edukacyjna dla grup szkolnych i przedszkolnych, styczeń

1 stycznia 2022 Edukacja
Pozytywne emocje powodują poszerzenie naszych przestrzeni myślowych, formułują więcej możliwości i działań, sprawiają, że stajemy się bardziej elastyczni i kreatywni. Dzięki „dobrym emocjom” stajemy się otwarci na nowe możliwości, rozwijamy je. Przyjemne bodźce: słowa, opisy, obrazy, ludzie tego w naszym muzeum mamy pod dostatkiem.

Muzeum dobrych emocji

MUZEUM DOBRYCH EMOCJI - OFERTA EDUKACYJNA MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO

STYCZEŃ 2022 R. DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH


Zajęcie realizowane są w czterech blokach tematycznych:

1. Magiczny świat Mariana Kurdziela

Na zajęciach zanurzymy się w tajemniczy świat twórczości Mariana Kurdziela. Na wystawie czasowej prac Mariana Kurdziela pt. Kocham tylko moją córkę Izabelę i sztukę, poznamy jego prace wykonane różnymi technikami plastycznymi. Zmierzymy się z jedną z nich, tj. z techniką grafiki. Spróbujemy odrobinę tej magii odbić i nieco tego świata wyobrażonego przez artystę zabrać ze sobą do naszych domów.

2. Opowieści z muzealnego strychu. Od balii do pralki.

Na strychu naszej Kamienicy Czynszowej dowiemy się jak radzili sobie z praniem nasi przodkowie. Poznamy metody, narzędzia i sprzęty którymi się posługiwali, zanim pojawiła się znana nam i używana obecnie pralka automatyczna.

W części warsztatowej ozdobimy własny chustecznik.

3. Słowem malowane

W jaki sposób oddać wdzięczność, miłość, przyjaźń, troskę? Zwłaszcza teraz, gdy osobiste spotkania z bliskimi nam osobami są mocno ograniczone. Warto zastanowić się nad sposobem, jak możemy przekazać bliskim trochę radości, ciepła i pozytywnych myśli. Na zajęciach wykorzystamy słowa, barwy, zapach poznamy ich moc w efekcie czego powstanie niecodzienna kartka. Inspiracją będzie wystawa malarstwa chińskiego pn. „Feeria barw - florystyczna symfonia Chin".

4. Sercem wykonane

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święto obchodzone 21. i 22. stycznia to okazja dla wnuków do złożenia życzeń, wręczenia upominków w celu okazania wdzięczności. Pamiętając, że najpiękniejsze prezenty to te samodzielnie wykonane zapraszamy na warsztaty w czasie, których wykonamy niezapomniane prezenty, do wyboru:

- krawat ręcznie malowany, zawieszka,

- słoik dobrych życzeń.


Spotkania odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić np. farbą.

bilet warsztatowy: 10 zł/dziecko

Rezerwacje biletów warsztatowych oraz godzin spotkań:

tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30)

oraz mailowo edukacja@muzeum.opole.pl

prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji Muzealnej i Działu Sztuki

miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


Zapraszamy!


Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Czy to grzyb?", 30.09.2023

Witajcie drogie Dzieci i Rodzice tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spotkanie z PRZYRODĄ w ramach naszego cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". To wyjątkowe wydarzenie, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a pasja do odkrywania świata łączy się z umiejętnościami tworzenia. Dziś chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję, która będzie poświęcona fascynującemu tematowi grzybów i magii jesieni.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.