Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Motywy świąteczne” – warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu „Muzeum na zielono”, 11.12.2022

3 grudnia 2022 Zajęcia dla grup Opole
Święta Bożego Narodzenia wymagają szczególnej oprawy, a rośliny pełnią w niej istotną rolę. W naszych domach atmosferę świąteczną tworzy głównie tradycyjna choinka, czyli udekorowane ozdobami drzewko: jodła lub świerk. Coraz częściej jednak w świątecznych dekoracjach pojawiają się rośliny, które powoli wrastają w bożonarodzeniową tradycję, np. jemioła, sosna, wilczomlecz piękny zwany gwiazdą betlejemską.

Plakat informacyjna
Czy rośliny wpisujące się świąteczne tradycje inspirowały artystów? Jaką rolę pełnią motywy roślinne w najpopularniejszych malarskich przedstawianiach Bożego Narodzenia? Podczas spotkania porozmawiamy o świątecznych motywach w sztuce i we florystyce, a następnie wykonamy dekorację z naturalnych materiałów - przygotujemy stroik w nowoczesnym wydaniu, w formie tzw. flower boxa.
O cyklu:

“Muzeum na zielono” to zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin: rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach - roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. W duchu idei upcyklingu staramy się nadawać przedmiotom drugie życie. To jednocześnie spotkania, podczas których inspiracji poszukujemy w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego, w świecie sztuki. Stosujemy także rozmaite techniki plastyczne, artystyczne, rękodzielnicze.
Używamy narzędzi wymagających precyzji, np. sekatorów, noży, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież (12 + ) i osoby dorosłe.

UWAGA BRAK WOLNYCH MIEJSC
Termin:
niedziela, 11.12.2022, godz. 15.00
Miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7   
Czas trwania zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (10 osób)
Bilety warsztatowe: 20 zł od osoby, rezerwacje: Dział Edukacji Muzealnej: tel. 77 44 31 761, (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.), kasa muzealna (tel.77 44 31 754)


Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie: 

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.