Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Motywy kwiatowe” - Muzeum na zielono

26 lutego 2021 Wydarzenie
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na zajęcia „Motywy kwiatowe” piątek, 26.02.2021, godz.16.00 w ramach cyklu florystyczno-plastycznego dla młodzieży i dorosłych - Muzeum na zielono

„Motywy kwiatowe”

piątek, 26.02.2021, godz.16.00


Jednym z najbardziej inspirujących motywów zdobniczych w dziejach sztuki są rośliny. Róże, tulipany, złocienie – te i inne kwiaty z pewnością odnajdziemy na naczyniach prezentowanych na ekspozycji górnośląskiej ceramiki w gmachu głównym Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas zajęć przyjrzymy się ornamentom na porcelanowych wazonach, talerzach czy filiżankach, a następnie nawiążemy do popularnego sposobu ozdabiania porcelany: kalkomanii. Wykonamy nietypowe „odbitki” na świecach za pomocą naturalnego, suszonego materiału roślinnego, z którego stworzyć będzie można również nieszablonowe świeczniki. Materiały plastyczne i florystyczne oraz narzędzia zapewnia Muzeum.

O cyklu: “Muzeum na zielono” to zajęcia o naturze i dla natury: tworzymy, bazując na naturalnych materiałach - roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. To jednocześnie spotkania, podczas których inspirację czerpiemy ze świata kultury i sztuki, a zwłaszcza jej przejawów w zasięgu ręki - eksponatów ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas spotkań poznajemy rozmaite techniki artystyczne, rękodzielnicze, w tym także arkana florystyki. Używamy ostrych narzędzi, np. sekatorów, noży, a także kleju na gorąco, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Zajęcia odbywają się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

data i godzina: piątek, 26.02.2021, godz.16.00

miejsce: gmach główny  Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, Mały Rynek 7

czas trwania zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (5 osób)

bilety warsztatowe: 10 zł od osoby, do nabycia w kasie budynku głównego Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, tel. do kasy 77 44 31 754 (w godzinach otwarcia obiektu) kontakt z Działem Edukacji Muzealnej: tel. 77 44 31 761 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.)


Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.