Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Mój tata Rycerz. Tworzymy upominki na Dzień Ojca". Zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

13 czerwca 2024 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy wszystkie przedszkolaki na wyjątkowe warsztaty w naszym muzeum, gdzie stworzymy niezapomniane upominki na Dzień Ojca. Pod hasłem "Mój tata Rycerz" dzieci przeniosą się w magiczny świat średniowiecza i rycerskich przygód.

logo wydarzenia Mój tata RycerzOpis warsztatów:
Termin realizacji: 18 - 28.06.2024 w godz. 9:30 - 14:30
Czas:  60-90 min.
Koszt: 20 zł

Podczas warsztatów, dzieci:
•    Dowiedzą się, kim byli rycerze i jakie pełnili zadania.
•    Posłuchają fascynujących opowieści o rycerskich przygodach.
•    Wykonają własnoręcznie unikalne prezenty dla swoich tatusiów (do wyboru):

o    Pojemnik na tatusiowe skarby – ozdobione pudełko, w którym tata będzie mógł przechowywać swoje najcenniejsze drobiazgi. Technika mieszana
o    Dziennik złotych myśli – specjalny notes, w którym dzieci zapiszą powody, dlaczego i za co kochają swojego tatę.

Materiały zapewnia muzeum. Wykonaną pracę uczestnik zabiera ze sobą do domu.

Podczas warsztatów "Mój Tata Rycerz" dla przedszkolaków i uczniów klas wczesnoszkolnych, zastosujemy technikę mieszaną do zdobienia drewnianych pojemników lub okładek notatników. Dzięki temu dzieci będą mogły wyrazić swoją kreatywność za pomocą różnych metod. Oto, co proponujemy:
1.    Malowanie farbami akrylowymi: dzieci będą mogły ozdobić drewniane powierzchnie kolorowymi farbami akrylowymi. Farby akrylowe są łatwe w użyciu, szybko schną i mają żywe kolory.
2.    Decoupage: technika polegająca na naklejaniu cienkich, papierowych wzorów (np. serwetek lub wycinanek) na drewniane powierzchnie. Dzieci mogą wybierać motywy rycerskie, kwiatowe czy serca, a następnie przyklejać je za pomocą specjalnego kleju do decoupage’u.
3.    Naklejanie dekoracyjnych elementów: przygotujemy różnorodne naklejki, guziki, kawałki kolorowego papieru, cekiny i filcowe kształty. Dzieci będą mogły przyklejać te elementy na drewniane pojemniki lub okładki, tworząc unikalne wzory.

Te pełne zabawy i kreatywności zajęcia nie tylko pozwolą dzieciom na rozwijanie umiejętności manualnych, ale także wzmocnią więzi rodzinne. Mali artyści wrócą do domu z wyjątkowymi prezentami, które na pewno wzruszą każdego tatę.

Termin realizacji: 18 - 28.06.2024 w godz. 9:30 - 14:30
Miejsce: główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7
Czas:  60-90 min.
Rezerwacja terminu: edukacja@muzeum.opol.pl; tel. 77 44 31 761; . 77 44 317 57 (w godz. 7:30 - 15:00)
Koszt: 20 zł*/os. Opiekunowie wstęp bezpłatny.
Bilety, Faktura dostępne w Kasie muzeum (główny gmach)

* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Do zobaczenia na rycerskiej przygodzie w naszym muzeum!


Oprac. A. BD

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.