Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Metody na chłody w świecie przyrody-rodzinne zajęcia przyrodnicze

24 listopada 2021 Edukacja
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza na rodzinne zajęcia przyrodnicze, podczas których dowiecie się m.in: jak zwierzęta radzą sobie zimą, jak można im pomóc, jak zrobić automatyczny karmnik dla ptaków.

Dni coraz krótsze, temperatura na zewnątrz coraz niższa, liści na drzewach coraz mniej. To wszystko przypomina nam, że zbliża się zima. W ramach przygotowań wyciągamy z szafy ciepłe kurtki, buty, szaliki i czapki. A co robią zwierzęta? Jak one przygotowują się do nadchodzących chłodów? Czy zmieniają „wierzchnie odzienie”? A może się przeprowadzają? Co robią, gdy wokół zaczyna brakować pożywienia? Czy my możemy im jakoś pomóc? Jeśli tak, to komu i w jaki sposób? I czy w ogóle należy to robić? Na wszystkie te pytania i wiele innych otrzymacie odpowiedzi podczas zajęć edukacyjnych pt.: „Metody na chłody w świecie przyrody”.

Zapraszamy wszystkich chętnych do Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, w sobotę, 11 grudnia o godz. 11:00.

Zajęcia rozpoczną się prezentacją multimedialną wzbogaconą o pokaz omawianych eksponatów zwierząt, których obecnie nie prezentujemy na naszych wystawach.

W drugiej części przejdziemy od słów do czynów – wykonamy automatyczny karmnik dla ptaków. Jednak nie zwyczajny, a recyklingowy, z wykorzystaniem zużytych plastikowych butelek. Będzie to przydatna pamiątka, którą uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.

Mamy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjała zakończeniu spotkania przy muzealnym ognisku.

Zachęcamy do zgłoszeń pod nr tel.: 77 46 15 466.Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.