Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Matka. Oferta dla grup przedszkolnych i szkolnych. Maj 2023

22 maja 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne do Muzeum Śląska Opolskiego. W maju motywem przewodnim oferty edukacyjnej jest MAMA. Posłuchajmy opowieści o tych wspaniałych kobietach i wykonajmy upominek dla Mamy lub osoby, która w naszych oczach jest jej symbolem.

plakat informacyjny, logo wydarzenia edukacyjnego

Mama to najważniejsza nauczycielka naszego życia. W każdej nawet najdawniejszej religii pojawia się motyw matki. Dlatego postać jej tak chętnie wykorzystywano w sztuce, począwszy od malarstwa, przez muzykę, literaturę, na filmie kończąc.
Osoba matki symbolizuje dom, bezpieczeństwo, miłość, dzieciństwo. Gdzie, czym i kim zajmowała się mama?

Podczas zajęć edukacyjnych realizowanych przez nasze Muzeum dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnymi dziełami sztuki, które przedstawiają matki w różnych kontekstach kulturowych i historycznych. Będziemy omawiać, jakie role i funkcje matka pełni w sztuce oraz jakie wartości z nią związane są najczęściej wyrażane.

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych edukatorów, którzy wprowadzą dzieci w świat sztuki i pomogą im zrozumieć trudne pojęcia oraz konteksty historyczne.

W ramach oferty edukacyjnej pt. Matka zapraszamy na:

- warsztaty teoretyczno-warsztatowe Mamo, Mamo coś ci dam.
Uczestnicy w części warsztatowej wykonają upominek dla mamy, do wyboru:
1) ramka na zdjęcie w kształcie serca, format 10x15cm. Technika dostosowana do grupy wiekowej.
2) kwiatek na podstawce, dekoracja wykonana ze sklejki , ok 30 cm. Technika dostosowana do grupy wiekowej

Koszt udziału w warsztatach: 20 zł/os*  
Czas trwania zajęć teoretyczno-warsztatowych: 60-90 min   
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

- oprowadzanie tematyczne pt. Rycerz dla mamy. Średniowieczny rycerz – człowiek honoru, zbroi i miecza

Rycerze, kim byli i czym walczyli. Podczas oprowadzania poznamy życie wojowników w średniowiecznym grodzie. Dowiemy się jaką bronią władali, jak się ubierali. Zobaczymy jak wyglądał miecz, który służył im za broń. Będziemy mieli możliwość przyjrzenia się zbroi rycerskiej oraz hełmowi. Poznamy życie codzienne wojownika w zamku i na polu walki. 

Koszt udziału w oprowadzaniu tematycznym: 50 zł/grup. Nauczyciel/Opiekun wstęp bezpłatny.
Czas trwania: 50- 60 min

Rezerwacja telefoniczna 77  44 31 761, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:00 lub mailowa: edukacja@muzeum.opole.pl


Zajęcia edukacyjne odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 9:30 - 15:00.


Organizacja zajęć edukacyjnych:

• Lekcje muzealne/teoretyczne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe przeprowadzane są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl
• Zajęcia edukacyjne (część teoretyczna) odbywają się przy eksponatach na wystawie czasowej w gmachu głównym Muzeum. Na część warsztatową zajęć przechodzimy do pracowni plastycznej (główny gmach)
• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie.
• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupy, które zamówiły lekcje muzealne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe w holu Muzeum przy kasie (ul. Mały Rynek 7, wejście od strony kościoła "na Górce"). Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.
• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.
• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych.
• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.