
Kalendarz wydarzeń - kwiecień
Zachęcamy do zapoznania się z naszą KWIETNIOWĄ ofertą wystawienniczo-edukacyjną, a przede wszystkim do aktywnego udziału w licznych wydarzeniach.
Co można przywieźć z podróży? Pamiątkę, fotografię, a może… własnoręcznie namalowany obraz? Janowi Cybisowi, wielkiemu artyście urodzonemu we wsi Wróblin pod Głogówkiem, wyjazdy i wyjścia w plener dostarczały malarskich tematów i inspiracji do twórczej pracy. Na wystawie „Jan Cybis. Pejzaże” zobaczymy część tych miejsc, między innymi szczególne bliskie sercu artysty nadmorskie miejscowości, ulubioną Sądecczyznę ze Starym Sączem, miejsce urodzenia Wróblin, Głuchołazy, które szkicował podczas podróży po Opolszczyźnie, czy wreszcie Warszawę, w której mieszkał po wojnie.
Podczas zajęć zajmiemy się fakturą, kompozycją dzieł artysty, kształtami i kolorem, a każdy z uczestników zajęć będzie miał możliwość stworzenia fragmentu przestrzennego pejzażu – miejsca, które lubi, do którego chciałby pojechać lub w którym chciałby zamieszkać (technika – farby akrylowe, kolaż). Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.
Foto. J. Cybis, Ustka – nadbrzeże, płótno, olej, 1963, wł. MŚO
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego
Terminy do uzgodnienia, czas trwania zajęć: do 60 min.
Zajęcia realizowane od 13.12.2022 do 31.03.2023
Rezerwacja telefoniczna: Dział Edukacji Muzealnej, pon. do pt. godz. 7.30 do 15.00, tel. 77 44 31 761; lub e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl
Koszt udziału w zajęciach: 20 zł* od osoby (opiekunowie grup wstęp nieodpłatny)
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
• Lekcje muzealne/teoretyczne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe przeprowadzane są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl
• Zajęcia edukacyjne odbywają się przy eksponatach na wystawie czasowej w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10.
• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie.
• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupy, które zamówiły zajęcia teoretyczno-warsztatowe w Galerii przy kasie. Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.
• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.
• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych.
• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.
Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:
Obserwuj nas na Facebooku:
Jesteśmy też na Instagramie:
Zobacz inne aktualności
Kalendarz wydarzeń - kwiecień
Zachęcamy do zapoznania się z naszą KWIETNIOWĄ ofertą wystawienniczo-edukacyjną, a przede wszystkim do aktywnego udziału w licznych wydarzeniach.
Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Juliusz Kossak „Wjazd Czarnieckiego do Krakowa”
W pierwszą sobotę kwietnia (1.04.2023) skierujemy światło na obraz Juliusza Kossaka „Wjazd Czarnieckiego do Krakowa”.
"Wielki Tydzien na wsi - zwyczaje i obyczaje", oprowadzanie tematyczne po wystawie "Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana"
Wielki Tydzień w tradycji ludowej na opolskiej wsi przybliży Państwu w trakcie oprowadzania tematycznego nasza etnograf, edukator Izabela Jasińska. Zapraszamy dzieci i dorosłych do głównego gmachu 2.04.2023 o godz. 15:00
Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe – kwiecień
W kwietniowe, sobotnie popołudnia do Muzeum wiosna zawita, będzie radośnie świątecznie, twórczo, a i z naturą będziemy za pan brat. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 na cykliczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe pt. „Sobotnie pogotowie twórcze”.
"Kwiaty kontra biżuteria" - warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu Muzeum na zielono
Zapraszamy dorosłych miłośników natury i sztuki na kolejne spotkanie z cyklu "Muzeum na zielono - warsztaty plastyczno-florystyczne". Inspirując się portretami ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego połączymy techniki florystyczne z jubilerskimi – zaprojektujemy i wykonamy roślinne dodatki do stroju. Kup bilet on-line.