Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Jesienne warsztaty muzealne. 01.10 - 29.10 2021 r.

1 października 2021 Edukacja
Zapraszamy do zapoznania się z październikową ofertą zajęć dla grup zorganizowanych.

Smaki jesieni - plakat

Lekcje i warsztaty dla grup zorganizowanych

1 października do 29 października


Zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych:

Jesienne latarenki
Przechowaj promienie lata. Jak radzili sobie ludzie bez elektryczności w przeszłości. Czym oświetlali swoje szałasy i domy. Dowiemy się tego na naszych zajęciach wędrując przez wystawy archeologiczno-historyczne. Na zajęciach warsztatowych ozdobimy lampion, który zabierzemy do domu.
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Smak jesieni
Jak zadbać o dobry nastrój w jesienne długie wieczory ? Spotykając się przy pięknie zastawionym stole na naszej wystawie stałej „Porcelany tułowickiej”. Opowiemy o pięknych wyrobach górnośląskich fabryk, a w części warsztatowej własnoręcznie ozdobiony kubek w radosnych jesiennych kolorach.
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

Starodruki –stare księgi
Cechuje je ręczne wytwarzanie wszystkich ich składników: papieru, typografii, ewentualnych ilustracji lub oprawy, właśnie takie zabytki będziemy gościć w naszym muzeum na wystawie czasowej z Biblioteki Pedagogicznej w Opolu. To jedyna okazja, aby je zobaczyć. Na kartach większości ksiąg gościły ekslibrisy - ozdobne znaki określające własność danego egzemplarza książki, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru lub jego inicjałem. Dzieci wykonają własny exlibris techniką graficzną.
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

-----------------------

Zajęcia dla grup przedszkolnych:

Smak jesieni
Jak zadbać o dobry nastrój w jesienne długie wieczory ?. Spotykając się przy pięknie zastawionym stole na naszej wystawie stałej „Porcelany tułowickiej”. Opowiemy o pięknych wyrobach górnośląskich fabryk, a w części warsztatowej własnoręcznie ozdobiony kubek w radosnych jesiennych kolorach.
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

W poszukiwaniu jesiennych kolorów
Zwiedzimy wystawę stałą „Galerię malarstwa XIX i XIX wieku”, i poszukamy dzieł wielkich artystów inspirowanych tą porą roku. W części praktycznej , każdy uczestnik zajęć będzie mógł wykonać pracę plastyczną – pokolorowanie jeżyka z pianki w dowolne kolory. Moduł będzie dostosowany do wieku dzieci.
miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7

…………………………

Opłata: 10 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny, materiały i narzędzia plastyczne zapewnia Muzeum.
Terminy do wyboru: od wtorku do piątku, w godz. od 9.30 do 14.30 , czas ok. 60 minut.
Zapisy: Dział Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, w godz. 7.30 - 15.00

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.