Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Konferencja naukowa „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”. 14-16 września 2021 r.

31 sierpnia 2021 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wraz z Instytutem Śląskim w Opolu zapraszają na konferencję naukową pt. „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”, która odbędzie się w dniach 14-16 września 2021 r.


Konferencja naukowa „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”.

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wraz z Instytutem Śląskim w Opolu zapraszają na konferencję naukową pt. „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”, która odbędzie się w dniach 14-16 września 2021 r.

Konferencja jest kolejną okazją do dyskusji nad historią okresu powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku.

Obok prezentacji najnowszych wyników badań dotyczących wydarzeń z lat 1919-1921 na Górnym Śląsku, podczas konferencji omówiona zostanie również problematyka edukacji historycznej i tego jak przekazywać wiedzę o powstaniach śląskich kolejnym pokoleniom. W obradach udział wezmą także muzealnicy pracujący na co dzień w muzeach posiadających zbiory z okresu powstań i plebiscytu górnośląskiego, które są ważnym nośnikiem wiedzy o historii Górnego Śląska z lat 1919-1921.

Obrady w dniach 14 i 15 września 2021 r. odbędą się w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny (ul. Leśnicka 28). W ostatnim dniu konferencji obrady przeniosą się do Instytutu Śląskiego w Opolu (ul. Piastowska 17).

!! liczba słuchaczy ograniczona

Zapisy pod tel. 77 461 54 66

Do pobrania program konferencji

Załączniki

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.