Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Konferencja naukowa „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”. 14-16 września 2021 r.

31 sierpnia 2021 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wraz z Instytutem Śląskim w Opolu zapraszają na konferencję naukową pt. „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”, która odbędzie się w dniach 14-16 września 2021 r.


Konferencja naukowa „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”.

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wraz z Instytutem Śląskim w Opolu zapraszają na konferencję naukową pt. „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”, która odbędzie się w dniach 14-16 września 2021 r.

Konferencja jest kolejną okazją do dyskusji nad historią okresu powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku.

Obok prezentacji najnowszych wyników badań dotyczących wydarzeń z lat 1919-1921 na Górnym Śląsku, podczas konferencji omówiona zostanie również problematyka edukacji historycznej i tego jak przekazywać wiedzę o powstaniach śląskich kolejnym pokoleniom. W obradach udział wezmą także muzealnicy pracujący na co dzień w muzeach posiadających zbiory z okresu powstań i plebiscytu górnośląskiego, które są ważnym nośnikiem wiedzy o historii Górnego Śląska z lat 1919-1921.

Obrady w dniach 14 i 15 września 2021 r. odbędą się w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny (ul. Leśnicka 28). W ostatnim dniu konferencji obrady przeniosą się do Instytutu Śląskiego w Opolu (ul. Piastowska 17).

!! liczba słuchaczy ograniczona

Zapisy pod tel. 77 461 54 66

Do pobrania program konferencji

Załączniki

Zobacz inne aktualności

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Szable w służbie II RP. 15.06.2023, godz. 18:00

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Tata kontra Tata. Średniowieczny kontra Współczesny"

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". Tym razem skupimy się na porównaniu współczesnego taty z rycerzem średniowiecznym. Czy rzeczywiście można porównać te dwie role? Kim był rycerz, jakie cechy go wyróżniały i czy może nasz tata jest podobny do tego historycznego bohatera? Przyjdź i udowodnij, że Twój tata zasługuje na miano współczesnego rycerza!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.