Konferencja naukowa „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”. 14-16 września 2021 r.

31 sierpnia 2021 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wraz z Instytutem Śląskim w Opolu zapraszają na konferencję naukową pt. „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”, która odbędzie się w dniach 14-16 września 2021 r.

Konferencja jest kolejną okazją do dyskusji nad historią okresu powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku.

Obok prezentacji najnowszych wyników badań dotyczących wydarzeń z lat 1919-1921 na Górnym Śląsku, podczas konferencji omówiona zostanie również problematyka edukacji historycznej i tego jak przekazywać wiedzę o powstaniach śląskich kolejnym pokoleniom. W obradach udział wezmą także muzealnicy pracujący na co dzień w muzeach posiadających zbiory z okresu powstań i plebiscytu górnośląskiego, które są ważnym nośnikiem wiedzy o historii Górnego Śląska z lat 1919-1921.

Obrady w dniach 14 i 15 września 2021 r. odbędą się w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny (ul. Leśnicka 28). W ostatnim dniu konferencji obrady przeniosą się do Instytutu Śląskiego w Opolu (ul. Piastowska 17).

!! liczba słuchaczy ograniczona

Zapisy pod tel. 77 461 54 66

Do pobrania program konferencji

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.