Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Konferencja naukowa „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”. 14-16 września 2021 r.

31 sierpnia 2021 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wraz z Instytutem Śląskim w Opolu zapraszają na konferencję naukową pt. „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”, która odbędzie się w dniach 14-16 września 2021 r.


Konferencja naukowa „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”.

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu wraz z Instytutem Śląskim w Opolu zapraszają na konferencję naukową pt. „Stulecie Powstań Śląskich i Plebiscytu Górnośląskiego – perspektywa edukacyjna, muzealna i naukowa”, która odbędzie się w dniach 14-16 września 2021 r.

Konferencja jest kolejną okazją do dyskusji nad historią okresu powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku.

Obok prezentacji najnowszych wyników badań dotyczących wydarzeń z lat 1919-1921 na Górnym Śląsku, podczas konferencji omówiona zostanie również problematyka edukacji historycznej i tego jak przekazywać wiedzę o powstaniach śląskich kolejnym pokoleniom. W obradach udział wezmą także muzealnicy pracujący na co dzień w muzeach posiadających zbiory z okresu powstań i plebiscytu górnośląskiego, które są ważnym nośnikiem wiedzy o historii Górnego Śląska z lat 1919-1921.

Obrady w dniach 14 i 15 września 2021 r. odbędą się w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny (ul. Leśnicka 28). W ostatnim dniu konferencji obrady przeniosą się do Instytutu Śląskiego w Opolu (ul. Piastowska 17).

!! liczba słuchaczy ograniczona

Zapisy pod tel. 77 461 54 66

Do pobrania program konferencji

Załączniki

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.