Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Kolorowe Muzeum" - Opolski Piknik Naukowy

26 maja 2023 Wydarzenie
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia stoiska Muzeum Śląska Opolskiego w dniu 27.05.2023 w godz. 16:30 - 19:30 w trakcie Opolskiego Pikniku Naukowego, pl. M. Kopernika (przy Uniwersytecie Opolskim, CH Solaris). W trakcie pikniku będziemy prowadzić warsztaty ludowej wycinanki ukraińskiej, interaktywne warsztaty dla dzieci i dorosłych .

Tego dnia nie zapomnijcie odwiedzić naszego Głównego gmachu, ponieważ w nim  poznacie historię oraz tajniki nauki na przykładzie niezwykłych artefaktów oraz eksperymentów. Przygotowaliśmy również rodzinne oprowadzanie po wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta" ze specjalną strefą edukacyjną. 


Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcecie Państwo do nas dołączyć i spędzić z nami fascynujący dzień pełen nauki i zabawy.
Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram:
- 16:30 - 19:30 stoiska Muzeum Śląska Opolskiego, pl. Mikołaja Kopernika (przy Uniwersytecie Opolskim, CH Solaris) - „Kolorowe Muzeum” warsztaty ludowej wycinanki ukraińskiej dla rodzin
Prowadząca: Julia Datchenko – twórca ludowy, członek  Narodowego Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ukrainy.

15:00 - 17:00 Główny gmach Muzeum, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce")

15:00 ostatnie oprowadzanie kuratorskie  po wystawie czasowej: "W 100. rocznicę utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech"

- 16:00 oprowadzanie po wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”




Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.