"Kolorowe Muzeum" - Opolski Piknik Naukowy

26 maja 2023 Wydarzenie
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia stoiska Muzeum Śląska Opolskiego w dniu 27.05.2023 w godz. 16:30 - 19:30 w trakcie Opolskiego Pikniku Naukowego, pl. M. Kopernika (przy Uniwersytecie Opolskim, CH Solaris). W trakcie pikniku będziemy prowadzić warsztaty ludowej wycinanki ukraińskiej, interaktywne warsztaty dla dzieci i dorosłych .

Tego dnia nie zapomnijcie odwiedzić naszego Głównego gmachu, ponieważ w nim  poznacie historię oraz tajniki nauki na przykładzie niezwykłych artefaktów oraz eksperymentów. Przygotowaliśmy również rodzinne oprowadzanie po wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta" ze specjalną strefą edukacyjną.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcecie Państwo do nas dołączyć i spędzić z nami fascynujący dzień pełen nauki i zabawy.
Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram:
- 16:30 - 19:30 stoiska Muzeum Śląska Opolskiego, pl. Mikołaja Kopernika (przy Uniwersytecie Opolskim, CH Solaris) - „Kolorowe Muzeum” warsztaty ludowej wycinanki ukraińskiej dla rodzin
Prowadząca: Julia Datchenko – twórca ludowy, członek  Narodowego Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ukrainy.

15:00 - 17:00 Główny gmach Muzeum, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce")

15:00 ostatnie oprowadzanie kuratorskie  po wystawie czasowej: "W 100. rocznicę utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech"

- 16:00 oprowadzanie po wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.