"Kolorowe Muzeum" - Opolski Piknik Naukowy

26 maja 2023 Wydarzenie
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia stoiska Muzeum Śląska Opolskiego w dniu 27.05.2023 w godz. 16:30 - 19:30 w trakcie Opolskiego Pikniku Naukowego, pl. M. Kopernika (przy Uniwersytecie Opolskim, CH Solaris). W trakcie pikniku będziemy prowadzić warsztaty ludowej wycinanki ukraińskiej, interaktywne warsztaty dla dzieci i dorosłych .

Tego dnia nie zapomnijcie odwiedzić naszego Głównego gmachu, ponieważ w nim  poznacie historię oraz tajniki nauki na przykładzie niezwykłych artefaktów oraz eksperymentów. Przygotowaliśmy również rodzinne oprowadzanie po wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta" ze specjalną strefą edukacyjną.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcecie Państwo do nas dołączyć i spędzić z nami fascynujący dzień pełen nauki i zabawy.
Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram:
- 16:30 - 19:30 stoiska Muzeum Śląska Opolskiego, pl. Mikołaja Kopernika (przy Uniwersytecie Opolskim, CH Solaris) - „Kolorowe Muzeum” warsztaty ludowej wycinanki ukraińskiej dla rodzin
Prowadząca: Julia Datchenko – twórca ludowy, członek  Narodowego Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ukrainy.

15:00 - 17:00 Główny gmach Muzeum, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce")

15:00 ostatnie oprowadzanie kuratorskie  po wystawie czasowej: "W 100. rocznicę utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech"

- 16:00 oprowadzanie po wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz