XIII NOC MUZEÓW - Mimo wszystko...

30 kwietnia 2021 Wydarzenie
Już w najbliższą sobotę 15 maja, od godziny 18.00 zapraszamy serdecznie na XIII Noc Muzeów w Opolu, w tym roku pod jakże wymownym hasłem "Mimo wszystko..."

Grafika wydarzenia

• 18.00 - Otwarcie kasy - kolportacja bezpłatnych wejściówek na warsztaty

• 18.30 - Filmowe oprowadzanie po wystawie czasowej 100 lat temu – plebiscyt na Górnym Śląsku, Witold Garbal
    wydarzenie będzie można obejrzeć w sali odczytowej oraz na Fanpage i kanale YouTube Muzeum, dostępnymi pod adresami:

• 18.00-24.00 - zwiedzanie XVII-wiecznej, doskonale zachowanej studni czerpalnej, wejście od ul. Muzealnej (parking)

• 18.00-24.00 - udostępnienie do zwiedzania Kamienicy czynszowa, ul. św. Wojciecha 9

Bezpłatne warsztaty* dla dzieci od lat 6 - 10 na tarasie muzeum:
(rodzice nie uczestniczą w zajęciach)

• 18.15  i 19.00 i 19.45 - Mimo wszystko… blisko sztuki: spotkanie z rzeźbą
    Rzeźba to jedna z najstarszych form wypowiedzi artystycznej. Gdzie można zobaczyć rzeźbę i jakie są jej rodzaje? Co ją odróżnia od innych form sztuk plastycznych? Podczas spotkania poznamy rozmaite metody wykonywania rzeźb, dotkniemy tradycyjnych i nieszablonowych materiałów wykorzystywanych podczas ich tworzenia. Na koniec sprawdzimy, czy rzeźba może powstać np. z drutu – podczas warsztatów tworzyć będziemy własne konstrukcje przestrzenne.

• 18.15  i  19.00 i 19.45 - Mimo wszystko…. będziemy się dobrze bawić!
    Czy zawsze były zabawki? Jakimi zabawkami bawili się nasi przodkowie. Poznamy odpowiedzi na te i inne jeszcze pytania, a następnie wykonamy swoją własną zabawkę. Mini puzzle kieszonkowe, które będziemy mogli zawsze przy sobie nosić i w każdej chwili ułożyć je, aby podzielić się z innymi swoim ulubionym obrazkiem.

* Uwaga: W związku z obostrzeniami w zajęciach może jednorazowo wziąć udział 5 osób, pozostałym chętnym oferujemy specjalne zestawy warsztatowe „Zrób to sam„ wraz z instrukcją, do zakupienia w kasie muzeum

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.