
Kalendarz wydarzeń - kwiecień
Zachęcamy do zapoznania się z naszą KWIETNIOWĄ ofertą wystawienniczo-edukacyjną, a przede wszystkim do aktywnego udziału w licznych wydarzeniach.
W Kamienicy prezentujemy 5 mieszkań. Każde wyposażono w meble i przedmioty z poszczególnych epok. Są więc i izby XIX-wieczne, z początku XX wieku oraz z lat 50-tych i 70-tych XX wieku. Jest także modelowy strych.
W trakcie oprowadzania:
- poznacie historię Kamienicy Czynszowej i życia codziennego ludzi tam mieszkających na przełomie XIX i XX wieku,
- poznacie codzienne zwyczaje mieszkańców czynszówek.
Oprowadzanie tematyczne, do wyboru:
- Jak wyglądało dzieciństwo naszych przodków na przykładzie mieszkań w Kamienicy Czynszowej w Opolu na przełomie XIX i XX wieku?
- Życie codzienne w mieście plebiscytowym, czyli Opole w latach 20. XX wieku.
Jak zamówić przewodnika?
• usługi przewodnickie rezerwujemy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.
• grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 30 osób.
• zwiedzanie Kamienicy czynszowej trwa 45-60 min.
• wizytę w Kamienicy czynszowej należy potwierdzić lub odwołać na 3-4 dni przed terminem.
Odpłatność za usługę przewodnicką
• 25 zł od grupy/klasy + bilet wstępu do muzeum/kamienicy 5zł/os.
Opłatę za przewodnika wnosi się w kasie muzeum (główny gmach, Mały Rynek 7 - wejście od kościoła "na Górce".
Aby otrzymać Fakturę VAT prosimy o podawanie danych do faktury (nazwa instytucji, adres z kodem pocztowym, NIP) podczas dokonywania telefonicznej rezerwacji.
Opiekunowie grup są zwolnieni z opłaty.
Uwagi
• prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.
• przewodnik muzealny oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupę w holu muzeum, przy kasie (ul. Mały Rynek 7, wejście od strony kościoła na Górce).
• prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni w Kamienicy czynszowej.
• nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Kamienicy czynszowej, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności w trakcie oprowadzania.
• w czasie wizyty w Kamienicy czynszowej można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.
• podczas pobytu w Muzeum Śląska Opolskiego/ Kamienicy czynszowej, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO (dostępny m.in. w kasie).
Przewodników spoza MŚO oraz grupy zorganizowane prosimy o poinformowanie o planowanej wizycie w celu usprawnienia ruchu w Kamienicy czynszowej. Ze względu na dużą liczbę osób zwiedzających w czwartki, grupy zorganizowane (pow. 10 osób) zobligowane są do wcześniejszej rezerwacji terminu zwiedzania.
Informacje i rezerwacja:
Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl lub do Dział Promocji tel. 77 443-17-57 e-mail: promocja@muzeum.opole.pl
Zachęcamy do skorzystania z oferty Muzeum z przewodnikiem [KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...]
Wirtualny spacer po Kamienicy czynszowej [wystarczy klik ;) ]
Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:
Obserwuj nas na Facebooku:
Jesteśmy też na Instagramie:
Zobacz inne aktualności
Kalendarz wydarzeń - kwiecień
Zachęcamy do zapoznania się z naszą KWIETNIOWĄ ofertą wystawienniczo-edukacyjną, a przede wszystkim do aktywnego udziału w licznych wydarzeniach.
Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Juliusz Kossak „Wjazd Czarnieckiego do Krakowa”
W pierwszą sobotę kwietnia (1.04.2023) skierujemy światło na obraz Juliusza Kossaka „Wjazd Czarnieckiego do Krakowa”.
"Wielki Tydzien na wsi - zwyczaje i obyczaje", oprowadzanie tematyczne po wystawie "Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana"
Wielki Tydzień w tradycji ludowej na opolskiej wsi przybliży Państwu w trakcie oprowadzania tematycznego nasza etnograf, edukator Izabela Jasińska. Zapraszamy dzieci i dorosłych do głównego gmachu 2.04.2023 o godz. 15:00
Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe – kwiecień
W kwietniowe, sobotnie popołudnia do Muzeum wiosna zawita, będzie radośnie świątecznie, twórczo, a i z naturą będziemy za pan brat. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 na cykliczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe pt. „Sobotnie pogotowie twórcze”.
"Kwiaty kontra biżuteria" - warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu Muzeum na zielono
Zapraszamy dorosłych miłośników natury i sztuki na kolejne spotkanie z cyklu "Muzeum na zielono - warsztaty plastyczno-florystyczne". Inspirując się portretami ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego połączymy techniki florystyczne z jubilerskimi – zaprojektujemy i wykonamy roślinne dodatki do stroju. Kup bilet on-line.