Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Jan Cybis - życie i twórczość

Znakomity polski malarz Jan Cybis był czołowym reprezentantem nurtu kolorystycznego w malarstwie lat 30. i sztuce powojennej. Urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie w roku 1897, a zmarł w 1972 roku w Warszawie. 

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac Jana Cybisa. W tej chwili liczy 86 obrazów olejnych i 846 prac na papierze, wykonanych w różnych technikach.

Lekcje muzealne dla zorganizowanych grup szkolnych o wielkim polskim malarzu współczesnym rodem spod Głogówka prowadzone są na wystawie stałej malarstwa Jana Cybisa w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu przy ul. Ozimskiej 10.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.