Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Jak zamówić lekcje muzealne

Lekcje muzealne prowadzone są przez:

  • Dział Edukacji Muzealnej (lekcje odbywają się w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu w budynku głównym, w kamienicy czynszowej lub w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego) 
  • Muzeum Czynu Powstańczego (lekcje odbywają się w oddziale Muzeum w Górze św. Anny)
  • Dział Przyrody (lekcje odbywają się w oddziale Muzeum w Górze św. Anny) 

LEKCJE MUZEALNE ODBYWAJĄ SIĘ: 

od wtorku do piątku w godzinach 10:00-15:00 (ostatnia lekcja, rozpoczęcia o godz. 14:00).,

lekcja trwa ok 60 min.,

lekcja prowadzona przez Dział Przyrody w Górze św. Anny ma formę prelekcji z pokazem multimedialnym, trwa 45 min.

REZERWACJA:

Dział Edukacji Muzealnej w Opolu – tel. 77 443 17 61, e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00).

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – tel. 77 461 54 66, e-mail: oddzial@muzeum.opole.pl (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00). 

Dział Przyrody w Górze św. Anny – tel. 77 461 54 66, e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00). 

Prosimy o podanie tematu lekcji, preferowanego terminu zajęć, liczebności klasy oraz danych opiekuna grupy (imię i nazwisko, telefon kontaktowy, adres e-mail), 

lekcje prosimy zamawiać z tygodniowym wyprzedzeniem (w przypadku zajęć prowadzonych przez Dział Edukacji w Opolu oraz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny) oraz z dwutygodniowym wyprzedzeniem (w przypadku zajęć prowadzonych przez Dział Przyrody w Górze św. Anny),

grupa może liczyć maksymalnie 30 osób (w przypadku zajęć prowadzonych przez Dział Edukacji w Opolu) lub 35 osób (w przypadku zajęć prowadzonych przez Dział Przyrody oraz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny),

koszt biletu za lekcję od grupy: 50 zł (w przypadku zajęć prowadzonych przez Dział Edukacji Muzealnej w Opolu oraz przez Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny)

koszt biletu za lekcję terenową prowadzoną przez Dział Przyrody w Górze św. Anny: 20 zł.

ZASADY REZERWACJI:

rezerwację należy potwierdzić telefonicznie lub przez e-mail najpóźniej na dwa dni robocze przed terminem zajęć,

rezerwację można odwołać najpóźniej na dwa dni robocze przed terminem zajęć,

nauczyciele i opiekunowie grupy są zwolnieni z opłaty,

opłatę za lekcję prosimy wnosić w dniu wizyty w kasie (istnieje możliwość płatności przelewem oraz otrzymania faktury VAT  szczegóły prosimy uzgadniać przy rezerwacji zajęć),

nauczyciele i opiekunowie mają obowiązek pozostania z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum,

podczas zajęć mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby dokumentacji działalności Muzeum Śląska Opolskiego, zamieszczane czasem na stronie internetowej www.muzeum.opole.pl/fotorelacje, jeżeli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o wcześniejszą informację.

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z odpowiednim działem merytorycznym.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.