Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

II Odrzański Turniej Terenowy

10 czerwca 2023 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego wraz z Muzeum Ziemi Kozielskiej zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Kędzierzyn-Koźle do udziału w II Odrzańskim Turnieju Terenowym o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.


Celem Turnieju jest:

• pogłębianie wiedzy na temat lokalnej historii, w szczególności zdobywanie i pogłębianie wiedzy o historii i kulturze miasta Kędzierzyn-Koźle,

• doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i orientowania w terenie,

• kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.

Turniej adresowany jest do uczniów klas VII i/lub VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Kędzierzyn-Koźle.

Szkoły mogą zgłosić jeden trzyosobowy zespół uczniów reprezentujący szkołę. Uczniowie biorący udział w turnieju muszą znajdować się pod opieką swojego nauczyciela/opiekuna.

W turnieju może wziąć udział 19 szkół. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin:

20 czerwca 2023 r.

Zgłoszenia należy przesłać do 13 czerwca 2023 r. na adres oddzial@muzeum.opole.pl

Miejsce:

Start: Rynek w Koźlu, godz. 9:00

Meta: Muzeum Ziemi Kozielskiej (ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5b), zakończenie około godz. 14:30

Długość trasy: około 5 km

Koordynator wydarzenia:

Katarzyna Szawan, tel. 77 461 54 66, e-mail: oddzial@muzeum.opole.pl lub k.szawan@muzeum.opole.pl

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-KoźleZałączniki

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.