Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

II Kongres Polonoznawstwa Czeskiego i Czechoznawstwa Polskiego

5 września 2023 Wydarzenie
Zapraszamy serdecznie do udziału w II Kongresie Polonoznawstwa Czeskiego i Czechoznawstwa Polskiego, którego Partnerem jest Muzeum Śląska Opolskiego! To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Opolu, w dniach 25-27 września bieżącego roku. Termin rejestracji i wniesienia opłaty kongresowej upływa z dniem 31 lipca 2023.


logo wydarzenia

logo wydarzenia w języku czeskim


Kongres
stanowi doskonałą okazję do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem na temat stanu i perspektyw rozwoju różnych dziedzin nauki w relacjach polsko-czeskich. W trakcie trzydniowego spotkania, między innymi zostaną poruszone zagadnienia związane z dokumentowaniem i popularyzacją polskiego i czeskiego dziedzictwa kulturowego, a także współpracą w dziedzinie muzealnictwa.

Chcielibyśmy serdecznie zachęcić wszystkich pasjonatów kultury, historii i nauki do wzięcia udziału w tej znaczącej konferencji. Program Kongresu jest bogaty i różnorodny, obejmujący liczne panele dyskusyjne, wykłady i prezentacje ekspertów z Polski i Czech. Będzie to także świetna okazja do nawiązania cennych kontaktów i wymiany myśli z profesjonalistami oraz entuzjastami dziedzictwa kulturowego.

Aby zapisać się na udział w Kongresie, prosimy odwiedzić stronę internetową: https://kongresplcz2023.uni.opole.pl/, gdzie znajduje się szczegółowy program, informacje dotyczące uczestnictwa oraz formularz rejestracyjny.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do poszerzenia swojej wiedzy, zaangażowania w kulturalne dialogi i wspólnego świętowania bogactwa polsko-czeskiego dziedzictwa. Czekamy na Waszą obecność i aktywny udział w II Kongresie Polonoznawstwa Czeskiego i Czechoznawstwa Polskiego!

Do zobaczenia w Opolu!

Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.