Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

II Kongres Polonoznawstwa Czeskiego i Czechoznawstwa Polskiego

5 września 2023 Wydarzenie
Zapraszamy serdecznie do udziału w II Kongresie Polonoznawstwa Czeskiego i Czechoznawstwa Polskiego, którego Partnerem jest Muzeum Śląska Opolskiego! To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Opolu, w dniach 25-27 września bieżącego roku. Termin rejestracji i wniesienia opłaty kongresowej upływa z dniem 31 lipca 2023.


logo wydarzenia

logo wydarzenia w języku czeskim


Kongres
stanowi doskonałą okazję do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem na temat stanu i perspektyw rozwoju różnych dziedzin nauki w relacjach polsko-czeskich. W trakcie trzydniowego spotkania, między innymi zostaną poruszone zagadnienia związane z dokumentowaniem i popularyzacją polskiego i czeskiego dziedzictwa kulturowego, a także współpracą w dziedzinie muzealnictwa.

Chcielibyśmy serdecznie zachęcić wszystkich pasjonatów kultury, historii i nauki do wzięcia udziału w tej znaczącej konferencji. Program Kongresu jest bogaty i różnorodny, obejmujący liczne panele dyskusyjne, wykłady i prezentacje ekspertów z Polski i Czech. Będzie to także świetna okazja do nawiązania cennych kontaktów i wymiany myśli z profesjonalistami oraz entuzjastami dziedzictwa kulturowego.

Aby zapisać się na udział w Kongresie, prosimy odwiedzić stronę internetową: https://kongresplcz2023.uni.opole.pl/, gdzie znajduje się szczegółowy program, informacje dotyczące uczestnictwa oraz formularz rejestracyjny.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do poszerzenia swojej wiedzy, zaangażowania w kulturalne dialogi i wspólnego świętowania bogactwa polsko-czeskiego dziedzictwa. Czekamy na Waszą obecność i aktywny udział w II Kongresie Polonoznawstwa Czeskiego i Czechoznawstwa Polskiego!

Do zobaczenia w Opolu!

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.