Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

II Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki - HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ

12 maja 2022 Ogłoszenie
W 2021 roku, w ramach obchodów przypadającej wówczas setnej rocznicy III powstania śląskiego, Muzeum Czynu Powstańczego – oddział Muzeum Śląska Opolskiego zainicjowało Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki, którego celem jest przypomnienie nie tylko śląskich pieśni powstańczych, ale także pieśni, które były w tym okresie śpiewane przez ludność oraz piosenek o powstaniach śląskich.

II Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. I-VIII) oraz ponadpodstawowych z terenu województw opolskiego i śląskiego.

Współorganizatorem wydarzenia jest Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

W 2022 roku zapraszamy do udziału w drugiej edycji Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki.

Celem Festiwalu, który odbywa się na zasadzie konkursu talentów jest:

• kultywacja lokalnej spuścizny historycznej,

• edukacja historyczna poprzez sztukę muzyczną,

• promocja dziecięcej i młodzieżowej aktywności artystycznej – okazja do zaprezentowania zdolności muzycznych i artystycznych, możliwość konsultacji merytorycznej z członkami profesjonalnej Komisji konkursowej,

• kształtowanie otwartych postaw społecznych i patriotycznych wśród młodych ludzi, nabycie umiejętności swobodnej komunikacji, radzenia sobie ze stresem, właściwej prezentacji oraz wyrażania emocji.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej, wybranej przez siebie pieśni powstańców śląskich lub piosenki na temat powstań śląskich.

Zgłoszenia uczestników do 6 maja 2022 r.

Przesłuchania uczestników odbędą się w dniach 12-13 maja 2022 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ:

MIEJSCE PRZESŁUCHAŃ:  Sala widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich (ul. Dworcowa 23, 47-100 Strzelce Opolskie)
Uczestnicy w dniu występu mogą odbyć próbę: w godzinach 8:30 – 10:00.

TERMINY PRZESŁUCHAŃ:
12 maja 2022 r. (czwartek)
godz. 10:00 - oficjalne rozpoczęcie
godz. 10:20 - początek przesłuchań w kategorii wiekowej uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych

LISTA UCZESTNIKÓW:
1.    Lena Mannsfeld
2.    Antonina Miraszewska
3.    Amelia Zub
4.     Julia Kusz
5.    Miriam Pustelniak
6.    Emilia Scudło
7.    Aleksandra Trela
8.     Karol Pawlus
9.    Emilia Sitnik
10.     Zuzanna Jankowska
11.    Dominika Łubniewska
12.    Filip Kozdraś
13.    Kacper Kurek

godz. 12:30 – 13:10 - obrady jury
godz. 13:10 – 13:30 - ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów pamiątkowych oraz upominków
godz. 13:30 - początek przesłuchań w kategorii wiekowej uczniowie szkół ponadpodstawowych godzina

LISTA UCZESTNIKÓW:
1.    Paulina Stęchły
2.    Bartłomiej Szojda
3.    Noemi Pustelniak
4.     Julia Marusczyk
5.    Kateryna Bahrii
6.    Ewa Ciastko
7.    Wiktoria Semenowicz
8.    Anna Majka
9.    Wiktoria Balcerzak
10.    Oliwia Zalewska
11.    Dominika Piekielny

15:20 – 16:00 - obrady jury
16:00 – 16:20 - ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów pamiątkowych oraz upominków
16:30 - zakończenie I dnia przesłuchań

13 maja 2022 r. (piątek)
godz. 10:00 - oficjalne rozpoczęcie i początek przesłuchań w kategorii wiekowej uczniowie klas I-V szkół podstawowych

LISTA UCZESTNIKÓW:
1.    Anna Maria Ptasińska
2.    Agata Grüner
3.    Lena Oszek
4.    Hanna Jasek
5.    Martyna Kwiatkowska
6.    Lena Bryja
7.     Justyna Kochelska
8.    Aleksandra Rigol
9.    Amelia Kaczmarek
10.    Liliana Namyślak

11:40 – 11:50 przerwa
11.    Julia Wieczorek
12.    Laura Komander
13.    Pola Kowalczyk
14.    Amelia Konieczny
15.    Franciszek Lepich
16.    Aleksandra Raca
17.    Emilia Hansla
18.    Martyna Marek
19.    Natalia Sładek
20.     Monika Pasternak

13:30 – 13:40 przerwa
21.    Magdalena Pasternak
22.    Lena Jagielska
23.     Julia Waszczykowska
24.    Dariusz Skiba
25.    Nadia Piecek
26.    Wiktoria Semmler
27.    Angelika Semmler
28.    Małgorzata Zawadzka
29.    Lena Kupka

15:10 – 15:50 - obrady jury
15:50 – 16:10 - ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów pamiątkowych oraz upominków
16:30 - zakończenie II dnia przesłuchań

Koncert laureatów odbędzie się 11 czerwca 2022 r. w Górze św. Anny.

Szczegółowy regulamin wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz wymaganymi dokumentami do pobrania poniżej.

Przygotowując się do występu można korzystać z opracowanego przez Wojciecha Poprawę Multimedialnego śpiewnika domowego nr 1 zawierającego osiem wybranych pieśni powstańczych. Śpiewnik składa się z zapisów nutowych, podkładów muzycznych w wersji karaoke oraz nagrań utworów z wokalem. Materiały do pobrania w zakładce EDUKACJA/Konkursy [KLIKNIJ I POBIERZ].


Załączniki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.