Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

I Piastowski Turniej Terenowy o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego.

1 maja 2023 Wydarzenie
W każdym z miast znajdują się budynki, pomniki, czy tablice upamiętniające ważne wydarzenia i postacie, które mijamy codziennie. Często przechodzimy obok nich obojętnie i nie zwracamy uwagi na historię jaka się z nimi wiąże. A niejednokrotnie jest ona bardzo ciekawa.


W myśl przysłowia „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu Opola do udziału w I Piastowskim Turnieju Terenowym o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego.

Udział w turnieju to dokonała okazja, aby lepiej poznać Opole, miasto o przeszło 800-letniej historii.

Kto może wziąć udział w turnieju?

Turniej skierowany jest do uczniów klas V i/lub VI szkół podstawowych z terenu miasta Opole.

Szkoły mogą zgłosić jeden trzyosobowy zespół uczniów reprezentujący szkołę. Uczniowie biorący udział w turnieju muszą znajdować się pod opieką swojego nauczyciela/opiekuna.

W turnieju może wziąć udział 18 szkół. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin:

17 maja 2023 r.

Zgłoszenia należy przesłać do 10 maja 2023 r. na adres oddzial@muzeum.opole.pl

Miejsce:

Start: Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu (ul. Mały Rynek 7), godz. 9:00

Meta: Urząd Marszałkowski w Opolu, sala Orła Białego (ul. Piastowska 14), zakończenie około godz. 14:30

Długość trasy: około 5 km

Koordynator wydarzenia:

Katarzyna Szawan, tel. 77 461 54 66, e-mail: oddzial@muzeum.opole.pl lub k.szawan@muzeum.opole.pl

Patronat honorowy:

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła


Załączniki

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.