Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

'Historia niejednego fachu" - zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych i szkolnych

22 września 2022 Zajęcia dla grup Opole
Ruszają zapisy na cykl lekcji teoretyczno-warsztatowych dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych (klasy I-IV) w ramach projektu edukacyjnego „Historie po fachu – śladami opolskiego rzemiosła tradycyjnego”. Udział bezpłatny. Liczba uczestników ograniczona ( 10 grup przedszkolno-szkolnych). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy dziś wie, czym zajmuje się informatyk, mechanik czy programista gier komputerowych. A kim byli:  płatnerz, kramarz czy płóciennik? Co można było zamówić u modystki, co wytwarzał lutnik? Czym zajmowali się dawni rzemieślnicy? Które z dawnych profesji rzemieślniczych przetrwały po dziś dzień?

Podczas muzealnego spotkania na wystawach stałych w Muzeum Śląska Opolskiego przyjrzymy się pracy dawnych rzemieślników, którzy działali w naszym mieście lub których wytwory można było w Opolu nabyć. Na wystawie czasowej „Dawne zawody w miniaturze” z Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie zajrzymy do pracowni niejednego rękodzielnika.

Historia po fachuJak to jest być rzemieślnikiem? W części warsztatowej każdy uczestnik będzie miał okazję zaprojektować i wykonać niepowtarzalny wyrób. A jaki? Wszystko okaże się w trakcie zajęć, na które serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny. (AKTUALIZACJA 7.09.2022 - BRAK WOLNYCH MIEJSC)
Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, które ruszają we wtorek, 6.09.2022 r.,  od godz. 10.00, decyduje kolejność zgłoszeń.
Liczba grup ograniczona (10)

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła
Opolski Kurator Oświaty Michał Siek


Działania dofinansowano ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz przez Samorząd Województwa Opolskiego.



Dofinansowanie projektu przez MKiDN, Samorząd Województwa Opolskiego

Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.