'Historia niejednego fachu" - zajęcia edukacyjne dla grup przedszkolnych i szkolnych
22 września 2022
Edukacja
Ruszają zapisy na cykl lekcji teoretyczno-warsztatowych dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych (klasy I-IV) w ramach projektu edukacyjnego „Historie po fachu – śladami opolskiego rzemiosła tradycyjnego”. Udział bezpłatny. Liczba uczestników ograniczona ( 10 grup przedszkolno-szkolnych). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Każdy dziś wie, czym zajmuje się informatyk, mechanik czy programista gier komputerowych. A kim byli: płatnerz, kramarz czy płóciennik? Co można było zamówić u modystki, co wytwarzał lutnik? Czym zajmowali się dawni rzemieślnicy? Które z dawnych profesji rzemieślniczych przetrwały po dziś dzień?
Podczas muzealnego spotkania na wystawach stałych w Muzeum Śląska Opolskiego przyjrzymy się pracy dawnych rzemieślników, którzy działali w naszym mieście lub których wytwory można było w Opolu nabyć. Na wystawie czasowej „Dawne zawody w miniaturze” z Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie zajrzymy do pracowni niejednego rękodzielnika.
Jak to jest być rzemieślnikiem? W części warsztatowej każdy uczestnik będzie miał okazję zaprojektować i wykonać niepowtarzalny wyrób. A jaki? Wszystko okaże się w trakcie zajęć, na które serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny. (AKTUALIZACJA 7.09.2022 - BRAK WOLNYCH MIEJSC)
Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji Muzealnej, tel. 77 44 31 761, które ruszają we wtorek, 6.09.2022 r., od godz. 10.00, decyduje kolejność zgłoszeń.
Liczba grup ograniczona (10)
Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła
Opolski Kurator Oświaty Michał Siek
Działania dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz przez Samorząd Województwa Opolskiego.
