Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Gry terenowe „Śladami powstańców i powstań śląskich”, najbliższa gra - 17.09.2022, Opole

13 września 2022 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii regionu do udziału w grach terenowych „Śladami powstańców i powstań śląskich”.


plakat inormacyjny, harmonogram wydarzeń, Gra terenowa pn. Śladami powstańców i powstań śląskich
Gry odbędą się w czterech miastach i miejscowościach województwa opolskiego, w których odnajdujemy ślady wydarzeń z lat 1919 – 1922. Trasy wieść będą nie tylko szlakiem miejsc związanych z powstaniami śląskimi, ale w trakcie zajęć uczestnicy będą mieli możliwość lepszego poznania historii danego miasta czy miejscowości.

Oferta kierowana jest dla osób w każdym wieku. W zajęciach udział brać mogą zarówno zorganizowane grupy szkolne, jak i rodziny.  

Harmonogram wydarzeń:
21 czerwca 2022 r. Kędzierzyn -Koźle, start: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kadeta Zygmunta Kuczyńskiego (ul. Piastowska 30), godz. 10:00.
2 lipca 2022 r. Góra św. Anny, start: Muzeum Czynu Powstańczego (ul. Leśnicka 28), godz. 10:00.
(UWAGA NOWA DATA
10 września 2022 r. Strzelce Opolskie, start: Ratusz miejski, godz. 10:00.
17 września 2022 r. Opole, start: Muzeum Śląska Opolskiego (Mały Rynek 7), godz. 10:00.

Warunki uczestnictwa:

Zgłoszenia przyjmujemy do godziny 12:00 dnia poprzedzającego wydarzenie pod numerem telefonu 77 461 54 66.

Kontakt do koordynatora: 77 461 54 66, e-mail: r.wencel@muzeum.opole.pl


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Połączenie Górnego Śląska z Polską”
Patronat honorowy Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.
Załączniki

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.