Gry terenowe „Śladami powstańców i powstań śląskich”, najbliższa gra - 17.09.2022, Opole

13 września 2022 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii regionu do udziału w grach terenowych „Śladami powstańców i powstań śląskich”.

plakat inormacyjny, harmonogram wydarzeń, Gra terenowa pn. Śladami powstańców i powstań śląskich
Gry odbędą się w czterech miastach i miejscowościach województwa opolskiego, w których odnajdujemy ślady wydarzeń z lat 1919 – 1922. Trasy wieść będą nie tylko szlakiem miejsc związanych z powstaniami śląskimi, ale w trakcie zajęć uczestnicy będą mieli możliwość lepszego poznania historii danego miasta czy miejscowości.

Oferta kierowana jest dla osób w każdym wieku. W zajęciach udział brać mogą zarówno zorganizowane grupy szkolne, jak i rodziny.

Harmonogram wydarzeń:
21 czerwca 2022 r. Kędzierzyn -Koźle, start: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kadeta Zygmunta Kuczyńskiego (ul. Piastowska 30), godz. 10:00.
2 lipca 2022 r. Góra św. Anny, start: Muzeum Czynu Powstańczego (ul. Leśnicka 28), godz. 10:00.
(UWAGA NOWA DATA
10 września 2022 r. Strzelce Opolskie, start: Ratusz miejski, godz. 10:00.
17 września 2022 r. Opole, start: Muzeum Śląska Opolskiego (Mały Rynek 7), godz. 10:00.

Warunki uczestnictwa:

Zgłoszenia przyjmujemy do godziny 12:00 dnia poprzedzającego wydarzenie pod numerem telefonu 77 461 54 66.

Kontakt do koordynatora: 77 461 54 66, e-mail: r.wencel@muzeum.opole.pl

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Połączenie Górnego Śląska z Polską”
Patronat honorowy Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz