Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Gra edukacyjna w Kamienicy czynszowej "Ogryzek i pestka. Zero waste" - każdy wtorek

15 grudnia 2022 Edukacja
Grę kierujemy do każdego odbiorcy niezależnie od wieku. Gospodarowanie żywnością to wciąż wyzwanie, w czasie gry poznamy dawne i współczesne metody, które uczestnicy będą mogli wykorzystać np. we własnej kuchni. Zapraszamy na smakowitą podróż w czasie.

Rejestracja uczestników tel.77 44 31 761 Dział Edukacji Muzealnej

ORGANIZATOR: Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

WYDARZENIE: Gra edukacyjna „Ogryzek i pestka. Zero waste”

MIEJSCE: Kamienica czynszowa, ul. Św. Wojciecha 9, Opole

KATEGORIA WIEKOWA: bez ograniczenia wiekowego

TERMINY:
każdy WTOREK miesiąca w godz. 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00; 15:00

Czas trwania gry:
maksymalnie 45 min

UCZESTNICY: gra zespołowa, drużyna JUŻ OD 3 OSÓB (maksymalnie 15), nie ma ograniczenia wiekowego. Do udziału w grze zapraszamy:
- osoby indywidualne
- grupy zorganizowane (np. przedszkolne, szkolne, kolonie, półkolonie, świetlice) . 

W celu umówienia innego terminu, prosimy o kontakt z Działem Edukacji: edukacja@muzeum.opole.pl


Zakup materiałów plastycznych, biurowych, druk materiałów edukacyjnych na realizację Gry edukacyjnej Ogryzek i pestka. Zero waste, zakupione ze środków Projektu "Mamy rady na odpady".

Serdecznie zapraszam!
Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego

Projekt: „Mamy rady na odpady” – kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w partnerstwie z Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Śląska Opolskiego, Związkiem Międzygminnym „Czysty Region” oraz Gminą Kędzierzyn-Koźle. Numer projektu: RPOP.05.02.00-16-0003/20, Numer decyzji: RPOP.05.02.00-16-0003/20-00 Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, osi priorytetowej V Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, działania 5.2 Poprawa gospodarowania odpadami komunalnymi.


Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Czy to grzyb?", 30.09.2023

Witajcie drogie Dzieci i Rodzice tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spotkanie z PRZYRODĄ w ramach naszego cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". To wyjątkowe wydarzenie, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a pasja do odkrywania świata łączy się z umiejętnościami tworzenia. Dziś chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję, która będzie poświęcona fascynującemu tematowi grzybów i magii jesieni.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.