Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Góra zagadek. Gra przyrodniczo-historyczna w Górze Św. Anny

8 października 2022 Edukacja
Mamy pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu poza domem. Park Krajobrazowy "Góra Św. Anny" każdy wie, że to miejsce niezwykłe, idealne na przykład na... grę terenową, przyrodniczo-historyczną. Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego oraz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny zapraszają miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury do udziału w warsztatach przyrodniczo-historycznych „Góra zagadek”.

Góra zagadek, gra przyrodniczo-historyczna
Na uczestników czeka 12 zagadek, związanych z historią i przyrodą Góry św. Anny, ukrytych na terenie Parku Krajobrazowego „Góra św. Anny”.

Zajęcia odbędą się na zasadzie gry edukacyjnej, w której udział mogą wziąć zespoły maksymalnie 10-osobowe.

Osoby, które najlepiej poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.

Na zakończenie warsztatów planowane jest ognisko zorganizowane na polanie przy Muzeum Czynu Powstańczego (prowiant we własnym zakresie).

Prowadzący: Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego oraz Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny (oddziału Muzeum Śląska Opolskiego).

Kategoria wiekowa: bez ograniczenia wiekowego (osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zajęciach pod opieką osoby dorosłej).

Termin: 8 października 2022 r.; godz. 10:00

Miejsce: Góra Św. Anny, start spod Muzeum Czynu Powstańczego
Czas trwania: ok. 2 h
Koszt: 20 zł/osoba
Rezerwacja miejsc pod numerem tel. 77 461 54 66 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Liczba uczestników ograniczona!!! Decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia zostaną odwołane.


Zachęcamy do obserwowania nas na: Facebook Muzeum Śląska Opolskiego, Instagram muzeumslaskaopolskiego, Facebook Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego, Blog Dział Przyrody (Z notatnika przyrodnika-muzealnika), Facebook Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny Oddział Muzeum Śląska OpolskiegoZobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Czy to grzyb?", 30.09.2023

Witajcie drogie Dzieci i Rodzice tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spotkanie z PRZYRODĄ w ramach naszego cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". To wyjątkowe wydarzenie, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a pasja do odkrywania świata łączy się z umiejętnościami tworzenia. Dziś chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję, która będzie poświęcona fascynującemu tematowi grzybów i magii jesieni.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.