Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Gdzie się podziały...tamte domy kultury? 11.12.2021, godz. 12:00

2 grudnia 2021 Wydarzenie
Spotkanie towarzyszące wystawie Kocham tylko moją córkę Izabelę i sztukę – życie i twórczość Mariana Kurdziela

Goście - Teresa Zielińska i Roman Hlawacz

Sobota - 11.12.2021 r. godz.12:00

Miejsce - Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7


W tym czasie (od godz.12:00) w muzeum realizowane będą warsztaty dla dzieci w ramach cyklicznego projektu Sobotnie pogotowie twórcze - zachęcamy do zabrania ze sobą dzieci. Koszt udziału w zajęciach 10 zł/od osoby

11 grudnia 2021 r., godz. 12.00 - Anioł na święta (warsztaty dla dzieci)
Jak wyglądają anioły? Czy możemy je zobaczyć? Te pytania od wieków zadają sobie artyści. Historia sztuki pokazuje, jak zmieniały się wizerunki aniołów: od średniowiecznych – płaskich i eterycznych, poprzez renesansowe, sprawiające wrażenie realnych, po dziecięce aniołki często spotykane w malarstwie i rzeźbie barokowej. Anioły na stałe zagościły w sztuce. Na wystawie czasowej „Kocham tylko moją córkę Izabelę i sztukę” poświęconej życiu i twórczości Mariana Kurdziela poszukamy aniołów, które staną się inspiracją do stworzenia świątecznej formy przestrzennej. (metoda: asamblaż z wykorzystaniem m.in. materiałów naturalnych i pochodzących z recyklingu).  
  


Kocham tylko moją córkę Izabelę i sztukę. Życie i twórczość Mariana Kurdziela


Zobacz inne aktualności

Zabytek lipca - Zenon Henryk Rachfalski, „Kompozycja II” z cyklu „Uciemiężeni”, 1965, papier, monotypia, 44 x 77 cm, MSO/S/2879/6

Prezentowane dzieło stanowi część zespołu 14 grafik autorstwa Zenona Henryka Rachfalskiego, zakupionych w tym roku do Działu Sztuki naszego muzeum. Jest ono przykładem monotypii, a więc pracy wykonanej techniką zaliczaną do grafiki, ale pozwalającej uzyskać wyłącznie jedną odbitkę, stąd każda powstała w ten sposób praca to dzieło unikatowe.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.