Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Galopem z Wołynia czyli dzieje 19 Pułku Ułanów Wołyńskich”

11 marca 2014
Wystawa poświęcona jest jednemu z najdzielniejszych pułków ułańskich II RP. Wsławiony w trzech wojnach – I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej i II wojnie światowej był jednocześnie jednym z najbardziej tragicznych jednostek wojny obronnej 1939.

Pamięć o pułku była zagłuszana przez kilkadziesiąt lat przez to, że walczył on nie tylko przeciw niemieckim  ale także sowieckim najeźdźcom, a jego  wszyscy  oficerowie, którzy dostali się do niewoli  rosyjskiej zostali zamordowani   w Katyniu.

My, współorganizatorzy wystawy, Stowarzyszenie Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im.Gen.Edmunda Różyckiego, staramy się przywrócić  pamięć o naszych narodowych bohaterach z Pułku  odznaczonego Krzyżem Virtutti Militari.

wystawa ze zbiorów Stowarzyszenia 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. gen. Edmunda Różyckiego oraz kolekcji prywatnych

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.