Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ferie w Muzeum: Rodzinne zwiedzanie - oprowadzanie tematyczne. Najbliższe 25.02.2023, godz. 16:00

1 lutego 2023 Wydarzenie
Zapraszamy do rodzinnego wehikułu czasu. Przeżyj jeden dzień w średniowieczu, a także w XIX wiecznym Opolu oraz poznaj dawne zawody. Pokażemy Twoim dzieciom, siostrzeńcom, bratankom, młodszemu rodzeństwu...że w MUZEUM NIE JEST NUDNO.

Rodzinne zwiedzanie stałej ekspozycji historycznejRodzinne oprowadzenie odbędzie się w głównym gmachu na  wystawach stałych historycznych oraz Kamienicy czynszowej. Proponujemy oprowadzanie w trzech blokach tematycznych:

- 15.02.2023 (środa),  godz. 14.00 - "Początki Opola – gród wczesnośredniowieczny na Ostrówku". Główny gmach, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce")

- 18.02.2023 (sobota), godz. 16.00 – "Życie codzienne w Opolu na przełomie XIX i XX wieku". Kamienica czynszowa (miejsce spotkania hol w głównym gmachu, następnie razem z przewodnikiem przejście do Kamienicy czynszowej, ul. Św. Wojciech 9) Rezerwacja telefoniczna: Kasa nr tel. 77 44 31 754 (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)

- 25.02.2023 (sobota),  godz. 16.00 - Rzemiosła i rzemieślnicy w dawnym Opolu na przykładzie wystawy historycznej stałej. Główny gmach, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce")
Rodzinne zwiedzanie Kamienicy czynszowej
Koszt:
bilet wstępu do Muzeum (główny gmach: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 10 zł; Kamienica czynszowa bilet normalny 10 zł, ulgowy 6 zł) lub przyjdź z dzieckiem wejdź BEZPŁATNIE.

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.