Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ferie w Muzeum: Rodzinne zwiedzanie - oprowadzanie tematyczne. Najbliższe 25.02.2023, godz. 16:00

1 lutego 2023 Wydarzenie
Zapraszamy do rodzinnego wehikułu czasu. Przeżyj jeden dzień w średniowieczu, a także w XIX wiecznym Opolu oraz poznaj dawne zawody. Pokażemy Twoim dzieciom, siostrzeńcom, bratankom, młodszemu rodzeństwu...że w MUZEUM NIE JEST NUDNO.

Rodzinne zwiedzanie stałej ekspozycji historycznejRodzinne oprowadzenie odbędzie się w głównym gmachu na  wystawach stałych historycznych oraz Kamienicy czynszowej. Proponujemy oprowadzanie w trzech blokach tematycznych:

- 15.02.2023 (środa),  godz. 14.00 - "Początki Opola – gród wczesnośredniowieczny na Ostrówku". Główny gmach, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce")

- 18.02.2023 (sobota), godz. 16.00 – "Życie codzienne w Opolu na przełomie XIX i XX wieku". Kamienica czynszowa (miejsce spotkania hol w głównym gmachu, następnie razem z przewodnikiem przejście do Kamienicy czynszowej, ul. Św. Wojciech 9) Rezerwacja telefoniczna: Kasa nr tel. 77 44 31 754 (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)

- 25.02.2023 (sobota),  godz. 16.00 - Rzemiosła i rzemieślnicy w dawnym Opolu na przykładzie wystawy historycznej stałej. Główny gmach, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce")
Rodzinne zwiedzanie Kamienicy czynszowej
Koszt:
bilet wstępu do Muzeum (główny gmach: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 10 zł; Kamienica czynszowa bilet normalny 10 zł, ulgowy 6 zł) lub przyjdź z dzieckiem wejdź BEZPŁATNIE.

Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.