Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Europejskie Dni Dziedzictwa. 18.09.2021 r.

30 sierpnia 2021 Wydarzenie
Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

W ramach EDD 2021, muzeum organizuje dwa wydarzenia:


„Nakryto do stołu” – zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla dzieci w wieku 7-9 lat

Jak wygląda rawier, patera czy salaterka? Jak odróżnić naczynia porcelanowe od fajansowych? Po co na stole garnitur? Jakich naczyń używano dawniej podczas spożywania posiłków. Jak wygląda rawier, patera czy salaterka? Jak odróżnić naczynia porcelanowe od fajansowych? Po co na stole garnitur? Jakich naczyń używano dawniej podczas spożywania posiłku, a jak wyglądają współczesne nakrycia stołu? O historii i sekretach użytkowych naczyń ceramicznych ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego opowiemy podczas spotkania na stałej wystawie górnośląskiej ceramiki. W programie zajęć: wspólne zwiedzanie ekspozycji, gry edukacyjne, zagadki oraz warsztat zdobienia ceramiki.

Data: 18 września 2021, sobota, godz. 12:00-13:00

Lokalizacja: Mały Rynek 7, gmach główny, woj. opolskie

Telefon: 77 44 31 761, E-mail: edukacja@muzeum.opole.pl 

więcej...


Browary na Ślasku Opolskim - krótka charakterystyka przemysłu (XIX-XXw.)

Browary na Ślasku Oplskim - krótka charakterystyka przemysłu (XIX-XXw.)XIX wiek określany jest mianem wieku dynamicznego rozwoju przemysłu. .Na Śląsku przemysł rozwinął się już w XVIII wieku, kiedy to zakładano pierwsze fabryki tekstylne ulokowane głównie w miastach. Wraz z napływem robotników pojawiła się również potrzeba stworzenia przemysłu przetwórstwa spożywczego: młynów, cukrowni, browarów. Ich pozostałości możemy podziwiać do dziś.



Data: 18 września 2021, sobota, godz. 15:00-17:00

Lokalizacja: Mały Rynek 7, Opole, woj. opolskie

Telefon: 77 44 31 761, E-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

więcej...

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.