Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Dawne zawody w miniaturze” - wystawa czasowa; "Historie po fachu – śladami opolskiego rzemiosła tradycyjnego" - wydarzenia edukacyjne

2 września 2022 Wystawa - wydarzenie
Zapraszamy na wystawę czasową, której otwarcie nastąpi 2.09.2022 oraz do udziału w licznych wydarzeniach edukacyjnych. Wydarzenia współfinansowane z środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Marszałka Województwa Opolskiego.

O wystawie:
Dioramy autorstwa Elżbiety Marcinkowskiej-Wilczyńskiej z Muzeum Domków dla Lalek z siedzibą w Warszawie
Wystawa prezentuje 15 miniaturowych dioram - warsztatów rzemieślniczych i pracowni, które w oryginalny sposób - z typowym dla artystki poczuciem humoru i stylem - opowiadają historię dawnych, tradycyjnych zawodów, takich jak praczka, lutnik, kowal, modystka, szewc czy szwaczka kołder.
Eksponatom towarzyszą opracowane specjalnie na potrzeby wystawy teksty, które faktami i ciekawostkami uzupełniają opowieść o pracy rzemieślników, ukazaną w maleńkich wnętrzach.

Wydarzenia edukacyjne:
Projekt edukacyjny mający na celu przybliżenie mieszkańcom regionu historii dawnych zawodów oraz przedstawienie tradycyjnych procesów wytwórczych, które były lub nadal są praktykowane na terenie miasta. Chcemy także przedstawić potencjał dawnych tradycyjnych rzemiosł w nowoczesnej rzeczywistości, w zatknięciu z obecnymi technologiami, surowcami oraz idea recyklingu.


Więcej informacji, wkrótce.Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.