Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Ceremonia parzenia herbaty - 31.03.2022 r., godz.16:00

17 marca 2022 Wydarzenie
Dla tych, którzy czerpią przyjemność ze smakowania prawdziwej chińskiej herbaty, mamy coś specjalnego: pokaz tradycyjnego parzenia herbaty wraz z degustacją. Jest to szczególna ceremonia, dlaczego...przyjdź i przekonaj się osobiście.


W dobie popularności automatów i fast-foodów, herbatę można dostać nawet w kubku papierowym lub styropianowym. Zapomniano zupełnie o naczyniach, z których herbata smakuje najlepiej – filiżankach, nie mówią już w ogóle o specjalnych czarkach do picia herbaty.

Porcelana jest najszlachetniejszą postacią ceramiki. Zawdzięczamy ją Chińczykom, którzy w VII wieku opracowali proces jej produkcji.


Aby przywrócić pamięć o pięknej porcelanie, ale tej górnośląskiej np. tułowickiej - ceremonia parzenia herbaty poprzedzona zostanie oprowadzaniem po stałej ekspozycji "Ceramika górnośląska" oraz "Projektanci – na Śląsku Opolskim/ ze Śląska Opolskiego" przez kustosza, kierownika Działu Sztuki, Martę Podstawę-Boulkroune.

Pokaz, ceremonia parzenia herbaty w wykonaniu pani Marty Pawłowskiej, Centrum Współpracy Polska – Chiny Instytut Konfucjusza, Politechnika Opolska - rozpoczęcie godz. 17:00.

W trakcie pokazu goście mają możliwość próbowania różnych gatunków herbaty oraz zadawania pytań dotyczących herbaty.

Wstęp wolny.

Ograniczona ilość miejsc, rezerwacja telefoniczna:

wt. - niedz. w godz. 9:30-16:45, tel. 77 44 31 754

pon.- pt w godz. 7:30-14:30, tel. 77 44 31 761; lub e-mailowo edukacja@muzeum.opole.pl

Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.