Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Cel podróży: Śląsk

13 maja 2011
W Muzeum Śląska Opolskiego zwiedzać można wystawę czasową „Cel podróży: Śląsk/ Reiseziel: Schlesien”, która przygotowana została przez Muzeum Śląskie w Görlitz. Współorganizatorem i partnerem strategicznym wystawy jest Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych. Ekspozycja jest wyborem najatrakcyjniejszych celów podróży w regionie, informuje o rozwoju turystyki na Śląsku od końca XVIII wieku i jednocześnie przedstawia Śląsk jako cel zawsze godny podróży. Oprawa wystawy ma formułę dwujęzyczną: polską i niemiecką.

Muzeum Śląskie w Görlitz przygotowało 18 „stacji podróży, które zapraszają w imaginacyjną podróż po Dolnym i Górnym Śląsku. Z Berlina droga prowadzić będzie przez Görlitz w kierunku Dolnego i Górnego Śląska i dalej, poprzez Śląska Austriacki, do Hrabstwa Kłodzkiego i na koniec w Karkonosze. Na wystawie zobaczyć będzie można także dwie „stacje opolskie€, związane z rozwojem turystyki w okolicach Gór Opawskich i Góry św. Anny.

Ekspozycja daje możliwość nie tylko zapoznania się z historią turystyki na Śląsku czy zobaczenia pamiątek z podróży modnych w wieku XIX czy XX, ale też umożliwia atrakcyjne spędzenie czasu z dziećmi a€“ kilka interaktywnych stanowisk zostało przygotowanych specjalnie z myślą o nich.

wystawa ze zbiorów:

Muzeum Śląskiego w Görlitz
Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
im. E.Smołki w Opolu
Muzeum Ziemi Prudnickiej w Prudniku
Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.