"Bukiet z sercem" - warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu „Muzeum na zielono”

4 maja 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Muzeum na zielono”, czyli zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin. Rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach – roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu.

Obraz, Jan Cybis, Mama z Jackiem, kredka, papier czerpany, 1945, własność MŚO
Termin:
21.05.2023 (niedziela), godz. 15.00
 BILET ON-LINE: 20 zł/os. [KLIKNIJ I KU BILET ON-LINE]

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zapraszamy na spotkanie, które rozpoczniemy od krótkiej prelekcji na temat motywu macierzyństwa w malarstwie (na przykładzie prac znajdujących się w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego). W części warsztatowej wykonamy bukiet dla wyjątkowej osoby. Posłuży nam do tego tzw. kryza, którą każdy uczestnik samodzielnej wyplecie z drutu florystycznego. Ta oryginalna konstrukcja ułatwia układanie roślin i nadaje kwiatowej kompozycji niepowtarzalny charakter.

O cyklu: “Muzeum na zielono” to zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin. Rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach – roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. W duchu idei upcyklingu staramy się nadawać przedmiotom drugie życie. To jednocześnie spotkania, podczas których inspiracji poszukujemy w świecie sztuki, pośród eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego. Stosujemy rozmaite techniki plastyczne, artystyczne, rękodzielnicze. Używamy narzędzi wymagających precyzji, np. sekatorów, noży, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież (12 +) i osoby dorosłe.

Termin: 21.05.2023 (niedziela), godz. 15.00
Miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7
Czas trwania zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (10 osób)
Koszt udziału:  20 zł od osoby - KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!