Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Bukiet z sercem" - warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu „Muzeum na zielono”

4 maja 2023 Edukacja
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Muzeum na zielono”, czyli zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin. Rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach – roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu.

 Obraz, Jan Cybis, Mama z Jackiem, kredka, papier czerpany, 1945, własność MŚO
Termin:
21.05.2023 (niedziela), godz. 15.00
 BILET ON-LINE: 20 zł/os. [KLIKNIJ I KU BILET ON-LINE]


Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zapraszamy na spotkanie, które rozpoczniemy od krótkiej prelekcji na temat motywu macierzyństwa w malarstwie (na przykładzie prac znajdujących się w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego). W części warsztatowej wykonamy bukiet dla wyjątkowej osoby. Posłuży nam do tego tzw. kryza, którą każdy uczestnik samodzielnej wyplecie z drutu florystycznego. Ta oryginalna konstrukcja ułatwia układanie roślin i nadaje kwiatowej kompozycji niepowtarzalny charakter.


O cyklu: “Muzeum na zielono” to zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin. Rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach – roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. W duchu idei upcyklingu staramy się nadawać przedmiotom drugie życie. To jednocześnie spotkania, podczas których inspiracji poszukujemy w świecie sztuki, pośród eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego. Stosujemy rozmaite techniki plastyczne, artystyczne, rękodzielnicze. Używamy narzędzi wymagających precyzji, np. sekatorów, noży, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież (12 +) i osoby dorosłe.


Termin: 21.05.2023 (niedziela), godz. 15.00
Miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7   
Czas trwania zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (10 osób)
Koszt udziału:  20 zł od osoby - KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE 
Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.