Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Bezpłatne warsztaty twórcze w ramach Nocy Kultury: "Malarskie wizje Eugeniusza Marca"

28 czerwca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy na rodzinne zajęcia pt. „Malarskie wizje Eugeniusza Marca”, które odbędą się w naszym muzeum w ramach Nocy Kultury. To wyjątkowa okazja, aby przenieść się na opolską wieś za sprawą artystycznych wizji Eugeniusza Marca. Jego malarskie prace będą stanowiły inspirację do twórczej pracy podczas części warsztatowej.

LOGO WYDARZENIA WARSZTATY TWÓRCZE W MUZEUMTermin: 28.06.2024, godz. 17:00, w ramach Nocy Kultury
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
Prowadzący: Dobromir Kożuch, Dział Edukacji Muzealnej
Wiek: 5+
Koszt: BEZPŁATNE, rezerwacja  77 44 31 754

Część teoretyczna:
W trakcie zajęć teoretycznych uczestnicy będą mieli okazję poznać twórczość Eugeniusza Marca, jego techniki malarskie oraz tematykę związaną z życiem na opolskiej wsi. Opowieści o artystycznych wizjach Marca pozwolą na lepsze zrozumienie i docenienie jego dzieł.

Część warsztatowa:
Po części teoretycznej, uczestnicy przystąpią do tworzenia własnych dzieł inspirowanych pracami Marca. Do dyspozycji będą mieli tablice płócienne, farby oraz różnorodne elementy dekoracyjne. Pod okiem muzealnego edukatora każdy będzie miał możliwość stworzenia unikalnej pracy przestrzennej, którą zabierze ze sobą na pamiątkę.

Informacje organizacyjne:
•    Zajęcia są bezpłatne.
•    Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc: 77 44 31 754 (wtorek- niedziela, w godzinach pracy głównego gmachu MŚO).
•    Decyduje kolejność zgłoszeń.
•    Liczba uczestników jest ograniczona do 15 osób.

Do zobaczenia w głównym gmachu muzeum podczas Nocy Kultury!

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.