Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zaproszenie na styczniowy Koncert Kolędowy Zespołu CAMERTON [BRAK MIEJSC]

Szanowni Mieszkańcy Województwa Opolskiego, Boże Narodzenie już za nami, ale my postanowiliśmy przedłużyć magiczną atmosferę świąt na styczeń! Z wielką radością zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie muzyczne – styczniowy Koncert kolędowy, który odbędzie się przy udziale utalentowanego Męskiego Zespołu Estradowego CAMERTON! Koncert poprzedzi oprowadzanie kuratorskie (godz. 17:00) po aktualnej wystawie czasowej "Obcy wśród nas", na które serdecznie zapraszamy.

Zobacz

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "Obcy wśród nas", 11.01.2024, godz. 17:00

Zapraszamy serdecznie na oprowadzanie kuratorskie po czasowej wystawie "OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski" oraz na towarzyszącą jej ekspozycję "Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski", które poprowadzi kuratorka Agnieszka Mulawa. To wyjątkowe spotkanie, które pozwoli zgłębić tajniki wpływu obcych gatunków na różnorodność przyrody w Polsce.

Zobacz

Muzeum na zielono - suszone – trwałe – naturalne

Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę „Muzeum na zielono”, czyli spotkanie edukacyjno-warsztatowe dla młodzieży i dorosłych, poświęcone zagadnieniom kultury, natury oraz ekologii. Tym razem tematem zajęć będzie… susz! Przyjrzymy się roślinom, które doceniamy szczególnie w okresie, kiedy dostęp do żywych roślin jest utrudniony. Do czego wykorzystać możemy rośliny suszone? Zastanowimy się nad ich znaczeniem zarówno w naukach przyrodniczych, jak i w sztuce.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.