Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Szable w służbie II RP. 15.06.2023, godz. 18:00

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

Kalendarz wydarzeń - czerwiec

Nie przegap okazji, aby odkryć fascynujący świat historii, kultury i przyrody regionu razem z Muzeum Śląska Opolskiego. W czerwcu Muzeum czeka na Ciebie z licznymi wydarzeniami, takimi jak oprowadzania tematyczne, kuratorskie po wystawach stałych i czasowych, zajęcia dla dzieci oraz spacery z przyrodnikiem. Dla miłośników aktywności fizycznej, przygotowaliśmy wycieczkę rowerową szlakiem dawnych cementowni opolskich oraz kolejny spacer z przewodnikiem do Cementowni Odra S.A.. To nie wszystko! Muzeum Śląska Opolskiego to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które z pewnością będą zachwycone różnymi atrakcjami i zajęciami edukacyjnymi. Odwiedzając Muzeum, dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach, zabawach edukacyjnych i odkrywać skarby regionu wraz z przewodnikiem. Nie czekaj, odwiedź nas już dziś! Nie zapomnij o kulturalnych czwartkach - wstęp bezpłatny do naszych obiektów!

Zobacz

"Rozkoduj drzewo - zajęcia dendrologiczne dla Seniorów", spacer po Wyspie Bolko w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum", 1.06.2023

Po sukcesie naszych wcześniejszych spotkań (UDZIAŁ BEZPŁATNY), Muzeum Śląska Opolskiego ponownie zaprasza Seniorów na niezwykłą przygodę poznawania naszego dziedzictwa. Tym razem przeniesiemy się w fascynujący świat drzew podczas spotkania pt. "Rozkoduj drzewo - zajęcia dendrologiczne dla Seniorów". Pracownik z Działu Przyrody będzie naszym przewodnikiem w tej niezwykłej podróży. Nauczymy się rozpoznawać drzewa po ich cechach charakterystycznych, dowiemy się, jak chronić i szanować nasze zielone skarby, a także odkryjemy fascynujący świat kodów QR.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.