Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Wykład dr hab. Jerzego Ilkosza pt. Architektura dla mas - Hala Stulecia we Wrocławiu, modernistyczny „Gesamtkunstwerk"

Zapraszamy na kolejne spotkanie towarzyszące wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta". Tym razem w Muzeum gościć będziemy dr hab. Jerzego Ilkosza, historyka sztuki, muzealnika i badacza architektury, a także wieloletniego dyrektora Muzeum Architektury we Wrocławiu. Spotkanie poświęcone będzie dziejom Hali Stulecia we Wrocławiu, do której – symbolicznie – nawiązujemy także na naszej wystawie.

Zobacz

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii:„Nie tylko szabla i koń, czyli o kawaleryjskiej symbolice wczoraj i dziś”

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Historia galopem. Rzecz o kawalerii". Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.