Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Zwyczaje kawaleryjskie. 16.03.2023, godz. 18:00

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na trzecie w tym roku spotkanie z cyklu "Historia galopem. Rzecz o kawalerii". Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

Dzień Kobiet w Muzeum - WEJŚCIÓWKI ROZDANE

8 marca tradycyjnie obchodzimy Dzień Kobiet, czy wiecie Państwo, że historyczne przekazy mówią, iż jego źródła sięgają starożytnego Rzymu. Dzień Kobiet był wówczas oddaniem czci bogini Junony (my do dziś jedną w Opolu mamy ;) ), która była opiekunką kobiet. Tego dnia Rzymianie obdarowywali swoje żony prezentami i podobno spełniali wszystkie ich życzenia… A jak to było na Śląsku? I jak jest obecnie? W Muzeum z pewnością tego dnia nie zabraknie niespodzianek i prezentów…

Zobacz

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "W 100. rocznicę utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech"

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie to już tradycja naszego Muzeum, pozwala odbiorcom na zrozumienie wystawy, jej kontekstu, a także pozwala uzyskać pełen obraz, zgodny z intencjami organizatora wystawy. W imieniu kuratora wystawy zapraszamy 18.03.2023 r. (sobota) o godz. 15:00 na oprowadzanie po wystawie "W 100. rocznicę utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech" .

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.