
Ferie zimowe w Muzeum Czynu Powstańczego, "Sowi wieczór"
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne podczas ferii zimowych.
Ferie zimowe w Muzeum Czynu Powstańczego, "Sowi wieczór"
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne podczas ferii zimowych.
Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe - styczeń. Najbliższe zajęcia 28.01.2023, godz. 12:00
Zapraszamy na twórcze, edukacyjne, sobotnie spotkania w Muzeum. Styczniowe popołudnia wypełnimy śmiechem i dobrą zabawą. Nasi edukatorzy zadbają o to, aby zima nabrała wielu barw, jak na okres karnawału przystało. Dowiemy się jak dawniej wyglądały bale, a także kto oprócz dzieci uwielbia tę „śnieżną”, zimową porę roku. W części warsztatowej, jak zwykle poznamy wiele nowych technik plastycznych oraz wykonamy nietuzinkowe nakrycia głowy, które z pewnością przydadzą się w okresie karnawału albo upominki dla siebie lub bliskich (pamiętacie, że przed nami w styczniu co najmniej dwa ważne święta ;) ). Będą to zajęcia realizowane w trzech blokach tematycznych:
Ferie zimowe w Muzeum - zajęcia teoretyczno-warsztatowe
Ferie zimowe na Opolszczyźnie rozpoczynają się 14 lutego. Spędźcie je razem z nami. Zabierzemy Was w niezwykłą podróż w czasie. Czekają na Was zajęcia teoretyczno-warsztatowe, a także rodzinne zwiedzanie. Do udziału w zajęciach zapraszamy osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane.
Oferta dla grup przedszkolnych i szkolnych, styczeń – zajęcia teoretyczno-warsztatowe „Karnawał z Babcią i Dziadkiem”
Zapraszamy uczniów z regionu opolskiego do udział w zajęciach teoretyczno-warsztatowych wypełnionych opowieściami o rodzinnych biesiadach, balach z dawnych lat, a przede wszystkim o sile rodziny. W części warsztatowej wykonamy upominek dla Babci i Dziadka.
Zajęcia edukacyjne, towarzyszące wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta” - oferta dla grup przedszkolnych i szkolnych.
Szanowni Nauczyciele, Opiekunowie serdecznie zapraszamy do udział w zajęciach teoretyczno-warsztatowych towarzyszących wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta". Każdy mieszkaniec Opolszczyzny, ten duży i mały powinien znać historię białego złota, czyli cementu, dzięki któremu miasto stało się aglomeracją. Oferta realizowana w 4 blokach tematycznych:
"Rośliny w sztuce współczesnej"– warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu "Muzeum na zielono". 15.01.2023. godz. 15:00 - BRAK WOLNYCH MIEJSC
Jak współcześni artyści odnoszą się do świata przyrody, do jej składników, formy oraz procesów nią rządzących? Praca Joanny Przybyły „Dążąc do światła” będzie punktem wyjścia do spotkania poświęconego wykorzystywaniu elementów świata flory w różnorodnych formach artystycznego wyrazu: we współczesnej rzeźbie, instalacjach artystycznych, asamblażu, ambalażu czy tzw. sztuce ziemi (land art).
Muzeum z przewodnikiem - oferta dla grup zorganizowanych (przedszkolnych, szkolnych)
Zwiedzanie Muzeum Ślaska Opolskiego z przewodnikiem muzealnym to oferta skierowana do grup zorganizowanych, przede wszystkim przedszkolnych i szkolnych.
Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.
Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.
Małe i duże z Cybisem podróże - oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych
Szanowni Nauczyciele, Opiekunowie! Serdecznie zapraszamy na zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie czasowej „Jan Cybis. Podróże”. Oferta kierowana jest do zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych. Miejsce realizacji: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego (ul. Ozimska 10)