Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Zofia Rydet Dokumentacje Architektura 1963-1974

15 maja 2019
Wystawa prezentuje wybór fotografii dokumentalnych z bogatego zbioru prac wykonanych przez Zofię Rydet w okresie jej pracy dydaktycznej w ówczesnej Katedrze Architektury Przemysłowej Wydziału Budownictwa Przemysłowego i Ogólnego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wspólnym mianownikiem prac jest ukazanie portretu środowiska akademickiego związanego z kierunkiem architektonicznym.

Ekspozycji towarzyszyć będzie prezentacja zestawu zdjęć z Opola wykonanych prze Zofię Rydet.

Wszystkie prezentowane fotografie są fragmentem archiwum Artystki liczącego około 30 000 pozycji, w dużej części zachowanego tylko w negatywach. Od 2016 roku Fundacja im. Zofii Rydet pracuje nad ich digitalizacja i stopniowo udostępnia na stronie www.zofiarydet.com.

Zofia Rydet (*1911, Stanisławów – +1997, Gliwice)

Jedna z najwybitniejszych postaci polskiej fotografii, członkini ZPAF, autorka cykli fotograficznych, w których koncentrowała uwagę na człowieku. Jej największym dziełem pozostaje monumentalny cykl Zapis socjologiczny

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.