Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Łemkowskie wspomnienia

16 czerwca 2017
Wystawa fotograficzna Łemkowskie wspomnienia to jeden z efektów wieloletnich badań nad społecznością Łemków, prowadzonych przez Antoniego Kroha etnografa, literata i tłumacza prozy słowackiej i czeskiej; autora szeregu wystaw, książek z zakresu szeroko pojętej ?kultury ludowej? oraz wspaniałych tłumaczeń m.in. nowego przekładu (2009) Losów dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej Jaroslava Haska.

 Antoni Kroh to laureat licznych nagród w tym: Nagrody im. Romana Reinfussa za ?szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce (2014), Nagrody im. ksiedza Józefa Tischnera (2015). W maju tego roku otrzymał Nagrodę Historyczną Polityki w kategorii pamiętników i wspomnień za książkę Za tamtą górą ? jego łemkowskie wspomnienia ?z drugiej ręki?, na której promocję zapraszamy.

W Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu Antoni Kroh debiutuje jako autor prac fotograficznych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.