Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Andrzej Kałucki ALCHEMIA SZKŁA

3 marca 2018
Andrzej Kałucki - twórca witraży, szklanych obiektów przestrzennych i reliefów. Artysta ukończył Liceum Plastyczne w Opolu, później kontynuował edukację artystyczną w Toruniu, gdzie obecnie mieszka, tworzy i wykłada.

Na wystawie można zobaczyć szkło artystyczne i witraże autorstwa Andrzeja Kałuckiego. Artysta wykonuje obiekty, reliefy, formy szklane metodą szkła hutniczego i termoformowanego (fusing), stosując różne barwniki i metody rozciągania i formowania szkła, łącząc szkło z reliefami papierowymi, płytami graficznymi, metalem, itp. Na wystawie będą zaprezentowane również fotografie pokazujące proces powstawania i formowania szkła.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.