Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wakacje w/z Muzeum: "Wakacyjne skarby"

Gdziekolwiek byśmy wybrali się w czasie wakacji, w jakąkolwiek podróż, prawie zawsze przywozimy do domu jakieś pamiątki z naszych wojaży. Mogą to być przedmioty kupione w odwiedzanych miejscach, charakterystyczne wyłącznie dla regionów w których zostały wykonane albo takie, które posiadają dla nas wartość sentymentalną jak choćby jakiś kamyczek, listek, piórko czy muszelka. Cokolwiek by to nie było, dla nas stanowi najczęściej swoisty skarb. Spotkanie w Muzeum u progu lata, stanowi znakomitą okazje do podzielenia się swoimi tajemnicami związanymi właśnie z kolekcjonowaniem wakacyjnych pamiątek-skarbów.

Zobacz

Nauczyciele, zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego. Uwzględnij nas w swoim wniosku do MEN o dotację na wycieczkę „Podróże z klasą”

Drodzy Wychowawcy, Nauczyciele, planujecie wycieczkę dla swojej klasy w przyszłym roku szkolnym? Skorzystajcie z możliwości pozyskania środków od Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Podróże z klasą”. Zapraszamy szkoły z całej Polski do Muzeum Śląska Opolskiego. Odkryjcie bogactwo kulturowe Opola i przybliżcie historię swoim uczniom w niezapomniany sposób!

Zobacz
Przejdź do aktualności

Muzeum Śląska Opolskiego

Muzeum Śląska Opolskiego jest instytucją kultury województwa opolskiego. Należy do grona najstarszych muzeów śląskich, ma ponad stuletnią historię (powstało w 1900 r.). Muzeum nasze przez wiele lat pełniło rolę muzeum okręgowego, opiekowało się muzeami na terenie województwa opolskiego, jednocześnie tworząc nowe placówki muzealne na jego terenie. Zbiory muzeum mają rangę ponadregionalną (zbiory sztuki) i regionalną.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.