Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie tematyczne: "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej pt. "Obcy wśród nas"

Zapraszamy serdecznie na rodzinne oprowadzanie tematyczne pt. "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej zatytułowanej "Obcy wśród nas. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski”, organizowanej przez Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas oprowadzania odkryjecie, że wpływy z Azji na Europę nie ograniczają się jedynie do dziedziny technologii, muzyki czy kosmetyków.

Zobacz

Świąteczne podróże po Śląsku Opolskim: wielkanocne tradycje i zabawy. Oferta edukacyjna dla przedszkoli i szkół

Szanowni Nauczyciele i Opiekunowie! Z wielką radością pragniemy zaprosić Waszych uczniów i podopiecznych do uczestnictwa w ofercie edukacyjnej pt. „Świąteczne podróże po Śląsku Opolskim: wielkanocne tradycje i zabawy", organizowanej przez Muzeum Śląska Opolskiego. Udział w zajęciach teoretyczno–warsztatowych pozwoli na pogłębienie wiedzy na temat bogatej tradycji świątecznej naszego regionu.

Zobacz
Przejdź do aktualności

Muzeum Śląska Opolskiego

Muzeum Śląska Opolskiego jest instytucją kultury województwa opolskiego. Należy do grona najstarszych muzeów śląskich, ma ponad stuletnią historię (powstało w 1900 r.). Muzeum nasze przez wiele lat pełniło rolę muzeum okręgowego, opiekowało się muzeami na terenie województwa opolskiego, jednocześnie tworząc nowe placówki muzealne na jego terenie. Zbiory muzeum mają rangę ponadregionalną (zbiory sztuki) i regionalną.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.