Lekcje muzealne - oferta edukacyjna wrzesień 2022

Lekcje muzealne, realizowane w Muzeum Śląska Opolskiego są adresowane do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Teoretyczne lekcje etnograficzne, kulturoznawcze, dotyczące historii Opola prowadzone są przez specjalistów z danej dziedziny. Prezentacje, ciekawe karty pracy, praca ze źródłem - eksponatami, elementami wystaw, pozwolą uczestnikom przede wszystkim spojrzeć na dane zagadnienia pod innym kątem.

Zobacz

„Historie po fachu - śladami opolskiego rzemiosła tradycyjnego” - projekt edukacyjny

„Historie po fachu - śladami opolskiego rzemiosła tradycyjnego” to edukacyjny projekt mający na celu przybliżenie mieszkańcom regionu historii dawnych zawodów oraz przedstawienie tradycyjnych procesów wytwórczych, które były lub nadal są praktykowane na terenie miasta, a także ukazanie potencjału dawnych tradycyjnych rzemiosł w nowoczesnej rzeczywistości, w zetknięciu z nowoczesnymi technologiami, surowcami oraz ideami recyklingu. Punktem wyjścia do realizacji zadania i jego bazą tematyczną będzie historia rzemieślników działających w Opolu na przestrzeni wieków.

Zobacz

Muzeum Śląska Opolskiego jest instytucją kultury województwa opolskiego. Należy do grona najstarszych muzeów śląskich, ma ponad stuletnią historię (powstało w 1900 r.). Muzeum nasze przez wiele lat pełniło rolę muzeum okręgowego, opiekowało się muzeami na terenie województwa opolskiego, jednocześnie tworząc nowe placówki muzealne na jego terenie. Zbiory muzeum mają rangę ponadregionalną (zbiory sztuki) i regionalną.