
Kalendarz wydarzeń - kwiecień
Zachęcamy do zapoznania się z naszą KWIETNIOWĄ ofertą wystawienniczo-edukacyjną, a przede wszystkim do aktywnego udziału w licznych wydarzeniach.
Świąteczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe „Jest w moim Kraju zwyczaj…” – tradycje, zwyczaje świąteczne, realizujemy w trzech blokach tematycznych:
1. „Czarodziejski blask świątecznej bombki”
Bombka najczęściej wykonana jest ze szkła dmuchanego, jednak istotą nie jest materiał, lecz jej ozdobienie: pomalowanie lub udekorowanie innymi technikami. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was warsztaty malowania bombek.
Podczas godzinnych zajęć uczestnicy poznają różne metody ozdabiania bombek;
- przedszkola i klasy wczesnoszkolne - materiał: bombka ze sklejki oraz zawieszka w formie
anioła
- szkoła podstawowa kl. VII-VII oraz szkoły ponadpodstawowe - materiał: szklane bombki.
2. „Leć gwiazdeczko, leć!”
Gwiazda jest jednym z najpopularniejszych motywów świątecznych.
Podczas Bożego Narodzenia następuje przesilenie zimowe i najdłuższe noce w roku, w trakcie których można obserwować rozgwieżdżone niebo. To w wieczór wigilijny czekamy na pierwszą gwiazdkę.
Podczas zajęć praktycznych uczestnicy poznają kilka sposobów na ozdobienie gwiazdy - materiał - drewniana gwiazda oraz różnorodne techniki zdobienia - technika stemplowanie (dzieci przedszkolne oraz wczesnoszkolne), decoupage (szkoła podstawowa, kl. IV-VI).
3. „Choinko, choinko świąteczną masz minkę”
Słów kilka o tradycji strojenia świątecznego drzewka, które przywołuje prastary i znany motyw drzewa życia.
Podczas zajęć praktycznych uczestnicy przygotują dekoracje świąteczne w postaci stojaka – w formie choinki oraz wykonają ozdobną zawieszkę, technika zdobienia: akwarele (dzieci przedszkolne oraz wczesnoszkolne), decoupage (szkoła podstawowa, kl. IV-VI).
Materiały zapewnia Muzeum, wykonaną prace uczestnicy zabierają ze sobą.
Miejsce: Główny gmach MŚO, Mały Rynek 7, Opole
Terminy do uzgodnienia, czas trwania zajęć: do 60 min. Zajęcia realizowane od 22.11.2022 do 22.12.2022
Rezerwacja telefoniczna: Dział Edukacji Muzealnej, pon. do pt. godz. 7.30 do 15.00, tel. 77 44 31 761; lub e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl
Koszt udziału w zajęciach: 20 zł od osoby (opiekunowie grup wstęp nieodpłatny)
Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:
Obserwuj nas na Facebooku:
Jesteśmy też na Instagramie:
Zobacz inne aktualności
Kalendarz wydarzeń - kwiecień
Zachęcamy do zapoznania się z naszą KWIETNIOWĄ ofertą wystawienniczo-edukacyjną, a przede wszystkim do aktywnego udziału w licznych wydarzeniach.
Wykład z cyklu „Światło na obraz”: Juliusz Kossak „Wjazd Czarnieckiego do Krakowa”
W pierwszą sobotę kwietnia (1.04.2023) skierujemy światło na obraz Juliusza Kossaka „Wjazd Czarnieckiego do Krakowa”.
"Wielki Tydzień na wsi - zwyczaje i obyczaje", oprowadzanie tematyczne po wystawie "Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana"
Wielki Tydzień w tradycji ludowej na opolskiej wsi przybliży Państwu w trakcie oprowadzania tematycznego nasza etnograf, edukator Izabela Jasińska. Zapraszamy dzieci i dorosłych do głównego gmachu 2.04.2023 o godz. 15:00
Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe – kwiecień
W kwietniowe, sobotnie popołudnia do Muzeum wiosna zawita, będzie radośnie świątecznie, twórczo, a i z naturą będziemy za pan brat. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 na cykliczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe pt. „Sobotnie pogotowie twórcze”.
"Kwiaty kontra biżuteria" - warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu Muzeum na zielono
Zapraszamy dorosłych miłośników natury i sztuki na kolejne spotkanie z cyklu "Muzeum na zielono - warsztaty plastyczno-florystyczne". Inspirując się portretami ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego połączymy techniki florystyczne z jubilerskimi – zaprojektujemy i wykonamy roślinne dodatki do stroju. Kup bilet on-line.