Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Kwiaty kontra biżuteria" - warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu Muzeum na zielono; 16.04.2023 (niedziela), godz. 15:00

4 kwietnia 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy dorosłych miłośników natury i sztuki na kolejne spotkanie z cyklu "Muzeum na zielono - warsztaty plastyczno-florystyczne" (16.04.2023, godz. 15.00). Inspirując się portretami ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego połączymy techniki florystyczne z jubilerskimi – zaprojektujemy i wykonamy roślinne dodatki do stroju. Kup bilet on-line.

Portret damy z różą, olej na płótnie, XVIII wiek, ze zbiorów MŚO fot. Portret damy z różą, olej na płótnie, XVIII wiek, ze zbiorów MŚO

Termin:
niedziela, 16.04.2023, godz. 15.00
Miejsce:
gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7   
Czas trwania
zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (10 osób)
NIE ZWLEKAJ! KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE, 20 ZŁ/OS.

Kwiaty
od wieków stanowią element mody, są alternatywą dla kamieni i tradycyjnej biżuterii. Liczne przykłady wykorzystywania kwiatów jako ozdoby stroju odnajdujemy w dawnym i współczesnym malarstwie portretowym.

W historii jubilerstwa motyw kwiatowy także jest ponadczasowy, kwiaty często stawały się inspiracją dla projektantów biżuterii, którzy umieszczali je w naszyjnikach, pierścionkach, bransoletkach czy broszkach. Dziś tzw. biżuteria floralna uchodzi za jedną z piękniejszych form wykorzystania kwiatów i roślin. Inspirując się portretami ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego połączymy techniki florystyczne z jubilerskimi – zaprojektujemy i wykonamy roślinne dodatki do stroju.

fot. Portret damy z różą, olej na płótnie, XVIII wiek, ze zbiorów MŚO


O cyklu: “Muzeum na zielono” to zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin. Rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z

Na zdjęciu broszka wykonana z naturalnych roślin, suszu natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach – roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. W duchu idei upcyklingu staramy się nadawać przedmiotom drugie życie. To jednocześnie spotkania, podczas których inspiracji poszukujemy w świecie sztuki, pośród eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego. Stosujemy rozmaite techniki plastyczne, artystyczne, rękodzielnicze. Używamy narzędzi wymagających precyzji, np. sekatorów, noży, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież (12 +) i osoby dorosłe.


Bilety warsztatowe: 20 zł od osoby, kup bilet, dostępny wyłącznie ON-LINE [ KLIKNIJ I KUP BILET]


Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie: 

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.