ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JAK CYBIS?

Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Roman Dziadkiewicz, Bartosz Kokosiński, Robert Maciejuk

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO DLA MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIGO

Bezpłatny informator o Kamienicy czynszowej

Szanowni Państwo informujemy, że w Muzeum Śląska Opolskiego dostępny jest "Informator o Kamienicy czynszowej przy ulicy św. Wojciecha 9 w Opolu".

Rozszerzenie kolekcji twórców środowiska opolskiego po 1945 roku w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Muzeum Śląska Opolskiego pozyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie realizowane jest w ramach programu Kolekcje, priorytet Regionalne kolekcje sztuki współczesnej.

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Śląska Opolskiego przejmuje największy na świecie prywatny zbiór trojaków staropolskich stworzony przez opolskiego kolekcjonera Tadeusza Igera.

Tadeusz Iger, opolski stomatolog był jednym z najbardziej znanych polskich kolekcjonerów numizmatów. Wyróżniony m. in. Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i medalem „Za Zasługi dla Numizmatyki”, zasłynął jako twórca wspaniałej, liczącej kilka tysięcy monet kolekcji trojaków, należących do najbardziej rozpowszechnionych i najdłużej
funkcjonujących monet w dawnej Polsce.

Tadeusz Iger był także autorem obszernego „Katalogu trojaków polskich”, wydanego w Warszawie w 2008 roku. Tadeusz Iger zmarł nagle 6 marca 2010 r. Pragnął, by po jego śmierci zbiór numizmatów został przekazany do Muzeum Śląska Opolskiego i pozostał w mieście, w którym mieszkał i pracował od 1946 r. Pozyskanie tej pięknej kolekcji sprawiło reaktywowanie działalności Gabinetu Numizmatycznego w Muzeum Śląska Opolskiego, który otrzyma imię Tadeusza Igera.

Tadeusz Iger (1914-2010)

Tadeusz Iger (1914-2010)

Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji
przygotowanej z okazji otwarcia

Gabinetu Numizmatycznego
im. Tadeusza Igera

20 – 23 listopada 2014 roku

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
wejście od ul. Muzealnej

 

 

 


Designed and supported by
ARS Group
loading