POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY

Muzeum Śląska Opolskiego z radością przyłącza się do akcji. W tych dniach bilety wstępu do Muzeum Śląska Opolskiego, Kamienicy Czynszowej oraz Galerii Muzeum Śląska Opolskiego będzie można kupić ze zniżką 50%.

Domasław - nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII - VI w p.n.e.)

8 marca - 5 maja 2019 r. Organizatorzy: Zespół Archeologiczny Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział Wrocław oraz Muzeum Archeologiczne Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na wystawę czasową Afisz Teatru Miejskiego w Nysie 1820-1933. Podróż sentymentalna. Halina Fleger, Andrzej Sznejweis

Świat z ulicy Poprzecznej

Ruta Molin (1937-2005)
i Adolf Panitz (1936-2010)
– szkic do podwójnego portretu

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Muzeum Śląska Opolskiego

zaprasza Państwa na

wernisaż wystawy
oraz
spotkanie jubileuszowe z okazji 90. urodzin
Adama Zbiegieniego

10 czerwca 2014 r., godz. 17.00

Sala odczytowa Muzeum Śląska Opolskiego
(wejście od ul. Muzealnej)
wstęp wolny

Adam Zbiegieni, ur. w 1924 r. we Lwowie. Artysta plastyk, architekt. Ukończył studia artystyczne w Instytucie Artystycznym we Lwowie, na Politechnice Gdańskiej ukończył Wydział Architektury oraz Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych na Wydziale Architektury Wnętrz we Wrocławiu.

W 1953 r. zamieszkał w Opolu i podjął pracę jako architekt wnętrz oraz społeczną i twórczą działalność jako artysta plastyk. W 1954 r. założył pierwszy profesjonalny związek artystów plastyków na Opolszczyźnie, pełniąc w nim różne funkcje przez 20 lat. Po stanie wojennym w 1984 roku założył nowy związek ZPAP Polska Sztuka Użytkowa w Opolu.

Jest inicjatorem i organizatorem międzynarodowych i ogólnopolskich plenerów malarskich oraz ich Komisarzem Artystycznym.

Za pracę społeczną, organizatorską, za osiągnięcia twórcze, wkład pracy społecznej w rozwój kultury i sztuki był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski, odznakę honorowa Za zasługi dla Miasta Opola, Zasłużony Opolszczyźnie, Zasłużony Obywatel Opola.


Designed and supported by
ARS Group
loading