Zapraszamy Państwa na NOC KULTURY 2019 w Muzeum Śląska Opolskiego
31 maja 2019 r.

Niecodzienna okazja w Muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego oferuje możliwość zakupu talerza Rotor autorstwa Jana Sylwestra Drosta. Kliknij po więcej informacji.

Zapraszamy na nową ekspozycję: "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

ZWIEDZANIE WYSTAWY MOŻLIWE JEST JEDYNIE POD OPIEKĄ PRACOWNIKA MUZEUM.

ZAPRASZAMY DO GALERII MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO PO REMONCIE

Muzeum Śląska Opolskiego

zaprasza Państwa na

wernisaż wystawy
oraz
spotkanie jubileuszowe z okazji 90. urodzin
Adama Zbiegieniego

10 czerwca 2014 r., godz. 17.00

Sala odczytowa Muzeum Śląska Opolskiego
(wejście od ul. Muzealnej)
wstęp wolny

Adam Zbiegieni, ur. w 1924 r. we Lwowie. Artysta plastyk, architekt. Ukończył studia artystyczne w Instytucie Artystycznym we Lwowie, na Politechnice Gdańskiej ukończył Wydział Architektury oraz Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych na Wydziale Architektury Wnętrz we Wrocławiu.

W 1953 r. zamieszkał w Opolu i podjął pracę jako architekt wnętrz oraz społeczną i twórczą działalność jako artysta plastyk. W 1954 r. założył pierwszy profesjonalny związek artystów plastyków na Opolszczyźnie, pełniąc w nim różne funkcje przez 20 lat. Po stanie wojennym w 1984 roku założył nowy związek ZPAP Polska Sztuka Użytkowa w Opolu.

Jest inicjatorem i organizatorem międzynarodowych i ogólnopolskich plenerów malarskich oraz ich Komisarzem Artystycznym.

Za pracę społeczną, organizatorską, za osiągnięcia twórcze, wkład pracy społecznej w rozwój kultury i sztuki był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski, odznakę honorowa Za zasługi dla Miasta Opola, Zasłużony Opolszczyźnie, Zasłużony Obywatel Opola.


Designed and supported by
ARS Group
loading